Konferencijska liga, skupina C, 2. kolo, 05.10.2023, 16:30 h
Astana 1:2 Viktoria Plzeň
Viktoria Plzeň

Tomasov zabio za vodstvo Astane, Viktoria brzo do preokreta

Petar Jenjić • četvrtak, 05.10.2023.

Nogometaši Viktorije Plzen slavili su u gostima kod kazahstanske Astane s 2:1. Pogodak za domaću momčad postigao je hrvatski nogometaš Marin Tomasov...

Susret drugog kola Konferencijske lige ranije su odigrali Astana i Viktoria Plzen, dvije ekipe iz Dinamove skupine C. Na koncu je do punog plijena stigla češka momčad koja je slavila s 2:1.

Igraj utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, a onda je u 51. minuti domaćin stigao do vodstva. Marin Tomasov izborio se za prostor i šutirao s 20 metara te pogodio za 1:0.

Međutim, u razmaku od samo šest minuta Viktoria je stigla do potpunog preokreta. Prvo je Tomaš Chory prekrasno pogodio udarcem izvana u sami kut gola Josipa Čondrića. Odmah nakon toga poentirao je Lukas Kalvach, za svoj treći pogodak u zadnje četiri utakmice.

Obje ekipe imale su solidne šanse u ostatku utakmice, no rezultat se nije promijenio. Astana ostaje na dnu ljestvice bez bodova, dok je Viktoria barem privremeno samostalno preuzela prvo mjesto sa šest bodova.

U dresu domaće momčadi Josip Čondrić i Marin Tomasov odradili su cijeli susret.