Supersport Prva NL, 9. kolo, 06.10.2023, 15:00 h, Sv. Josip Radnik, Sesvete
Suci: Renato Lacić, Kristijan Kuduz, Miro Hantak; 4. sudac; Marino Majstrović
Mateo Monjac 34'
Orijent

Remi u Sesvetama: Domaćin poveo, Orijent došao do boda

Petar Jenjić • petak, 06.10.2023.

U susretu devetog kola SuperSport Prve NL, Sesvete i Orijent 1919 odigrali su 1:1. Oba pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu, a obje ekipe imale su svoje šanse i u nastavku...

Ante Matić
58'
9
Mihovil Geljić
58'
15
Nick Ocvirek
67'
2
Matej Mamić
79'
30
Dominik Šuart
79'
Dominik Simčić
63'
6
Franjo Lazar
78'
27
Matej Mršić
79'
18
Karlo Valjan
88'

Fausto Budicin

Završena je prva utakmica devetog kola SuperSport Prve NL u kojem su Sesvete ugostile Orijent, a dvoboj je završio podjelom bodova. Obje ekipe postigle su po jedan pogodak, iako su imale prilike i za barem još jedan. Kada se sve zbroji i oduzme, remi se čini najrealniji ishod.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U osmoj je minuti Moses Barnabas pucao izvana, a pogodio je u ispruženu ruku Adriana Milanovića u kaznenom prostoru. Sudac je bez premišljanja pokazao na najstrožu kaznu, a siguran je s 11 metara bio Mateo Topić.

Domaćin je mogao podebljati vodstvo u 20. minuti. Dobra polukontra Sesveta i dvije dobre obrane Patrika Mohorovića, prvo je pucao Tomislav Duvnjak, a na odbijenoj lopti iz voleja i Marko Guja, no vratar Orijenta spašava svoju momčad.

U 33. minuti Orijent je stigao do penala nakon što je Tin Kulenović srušio Baboucaara Faala. Mateo Monjac je izveo kazneni udarac, obranio je odlično Karlo Žiger, no lopta se vratila igraču Orijenta koji zabija iz odbijanca.

Prvu pravu, konkretnu situaciju u nastavku smo vidjeli tek u 71. minuti. Topić je pucao s deset metara, no Tino Agić je blokirao udarac ispred Mohorovića. Odličan pokušaj Nicka Ocvireka iskosa s 15 metara u 81. minuti, no odlazi lopta kraj gola.

Sjajna situacija za Mateja Mršića koji je izbacio protivničkog igrača i uputio udarac unutar kaznenog prostora, no Žiger je obranio. Dogodilo se to u sudačkoj nadoknadi, a ujedno je bila i posljednja šansa na susretu.