Supersport Prva NL, 9. kolo, 09.10.2023, 15:00 h, ŠNC Stjepan Spajić
Suci: Dario Kulušić, Edvin Zobec, Stipe Brajković; 4. sudac: Zdravko Fotivec
Roko Brajković 4'
Solin

Dubrava Tim Kabel izdržala s igračem manje protiv Solina

Petar Jenjić • ponedjeljak, 09.10.2023.

Nogometaši Dubrave Tim Kabela i Solina odigrali su 1:1 na ŠNC "Stjepan Spajić". Iako je domaćin igrao gotovo cijelo drugo poluvrijeme s igračem manje, uspio je izdržati do kraja...

Patrick Junior Osei Kesse
46'
16
Fran Matas
51'
21
Josip Ivan Zorica
64'
18
Branimir Ćavar
73'
15
Ivan Dominić
73'
Josip Vučković
46'
9
Mehdi Ouamri
81'

Goran Granić

Odigran je posljednji susret devetog kola SuperSport Prve NL u kojoj su snage odmjerili Dubrava Tim Kabel i Solin. Dvoboj je završen 1:1, iako je pri tom rezultatu, početkom nastavka, domaćin ostao s igračem manje.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I odmah na početku susreta, već u četvrtoj minuti, Solin stiže do vodstva. Prekrasna akcija u kojoj je asistent bio Marin Karabatić, a lako je iz blizine poentirao Roko Brajković.

U desetoj minuti odličan pokušaj domaće momčadi, Fran Tomek je sjajno opalio malo van 16 metara, no Borna Buljan još je bolje reagirao na golu Solina.

Sedam minuta kasnije Luka Dumančić je u kaznenom prostoru srušio Dragana Juranovića, a sudac bez oklijevanja pokazao na najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Marko Ivanović koji je poslao Buljana u jednu, a loptu u drugu stranu. Nakon izjednačenja Dubrave, nismo vidjeli konkretnijih pokušaja prema golovima obje ekipe.

Odmah dobra situacija za Solin početkom nastavka, Gergo Lovrencsics je pokušao, ali obranio je domaći vratar i odbio u korner. Tri minute kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Clement Ikenna.

Odličan ubačaj Josipa Vučkovića, na loptu je naletio Brajković, no zatresao je stativu. Nakon toga udarac Luke Dumančić sa sedam metara iskosa odlazi malo kraj stative, a šanse je nastavio Brajković čiji je udarac obranio Šarkanj. Posljednju je u tom nizu imao Lovrencsics, ali pucao je u vanjski dio mreže.

U 75. minuti Branimir Ćavar je pucao izvana, ali uz manje poteškoće uhvatio je Buljan. U završnici susreta dvije dobre situacije za Solin, prvo se u 88. Ćubelić sjurio prema golu i odlično pucao, ali obranio je domaći vratar. Nakon toga je reagirao i na udarac Dina Kapitanovića te je to bilo sve.

Dubrava je tako produžila niz bez pobjede na četiri, a Solin na pet posljednjih utakmica.