Supersport Prva NL, 9. kolo, 07.10.2023, 13:50 h, Stadion Ivan Laljak-Ivić, Zaprešić

Petar Jenjić • subota, 07.10.2023.

U susretu devetog kola SuperSport Prve NL, Vukovar 1991 stigao je do lijepe pobjede na gostovanju kod Jaruna. S nova tri boda barem je privremeno preuzeo vrh ljestvice lige..

Marko Domančić
46'
10
Marko Žuljević
46'
26
Carlo Mateković
63'
27
Borna Bilobrk
63'
4
Luka Dajčer
79'
Jakov Biljan
46'
27
Valentin Jara
59'
14
Ivan Aleksić
59'
19
Marlon Roos Trujillo
73'
24
Franco Capitani Minguez
78'
Miroslav Bojko

Nogometaši Vukovara 1991 stigli su do nove prvenstvene pobjede u SuperSport Prvoj NL. U gostima kod Jaruna, u utakmici koja je igrana u Zaprešiću, slavili su rezultatom 3:0 i tako barem privremeno preuzeli vodeće mjesto ispred Šibenika i Zrinski Osječko 1664.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vukovarci su pokazali kvalitetu više, prije svega kvalitetnom završnicom. Jarun je imao svoje dolaske prema naprijed, ali nije uspijevao doći do pogotka. Nakon dva poraza na startu sezone od najvećih konkurenata, Vukovar je zaredao s pet pobjeda i dva remija.

Dobra akcija Vukovaraca u osmoj minuti, Törles Knöll odigrao je povratnu loptu koja se odbija od jednog domaćeg igrača do Robina Gonzalesa, a igrač gostiju s devet metara šalje loptu u gol. Nakon toga Jarun je zaprijetio preko Josipa Tadića koji je pucao malo iznad grede.

Uslijedio je bolji period domaće momčad, a Tin Sajko morao je reagirati u nekoliko navrata. Izdvaja se pokušaj Jakova Pranjića izvana, snažan, ali ipak previše po sredini gola. U 22. minuti velika šansa za Vukovar, Vanja Pelko se sam sjurio prema golu Jaruna, ali Nikola Ilinčić je odlično obranio.

Krasna kombinacija Vukovara za 2:0. Robin Gonzales je ubacio na Paula Bismarcka koji glavom prebacuje za Pelka, a on na isti način skreće loptu u gol. Do kraja poluvremena izdvaja se volej Tadića te pokušaji Bismarcka s ruba 16 metara i Daria Rugaševića iz daljine, no nijedan udarac nije išao u okvir.

Jarun je ostavio puno prostora u 55. minuti, a Knöll se sjurio prema naprijed i pucao s 15 metara. Obranio je Ilinčić, ali odbijanac u mrežu posprema Zinedin Mustedanagić. Nakon toga igra se primirila, a bilo je jasno da se domaćin jako teško može vratiti u utakmicu.

U preostalom vremenu nije bilo promjene rezultata izdvajaju se pokušaj Luke Dajčera iz 85. minute i prilika Marka Domančića minutu kasnije, no oba su udarca otišla malo izvan okvira gola. Na koncu je probao i Marko Žuljević, ali s istim ishodom.