Manchester United u sudačkoj nadoknadi započeo i dovršio preokret

Branimir Korać • subota, 07.10.2023.

Manchester United i Chelsea imaju sezonu daleko ispod očekivanja. Ipak, u osmom kolu i jdni i drugi stigli su do pobjede, United u sudačkoj nadoknadi, Chelsea glatko...

Chelsea je prvi put ove sezone uspio spojiti dvije pobjede i napokon je izgledao kao momčad koja napreduje. U gostima kod Burnleyja bio je vrlo uvjerljiv s 4:1.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno) Nije niti ovdje dobro krenulo, mladi Wilson Odobert doveo je domaćina u vodstvo već u 15. minuti te se činilo da je pred Chelseajem još jedno dugačko poslijepodne.

Ipak, u 42. minuti Chelsea je došao do poravnanja nakon što je Al Dakhil skrenuo loptu u svoju mrežu poslije udarca Raheema Sterlinga.

Nakon toga Chelsea je pritisnuo i činilo se da bi mogao do pogotka i prije poluvremena, ali Burnley se spasio.

Ipak, u drugom poluvremenu spasa nije bilo. Prvo je dosuđen kazneni udarac iz kojeg je Cole Palmer zabio za vodstvo pa je Sterling povisio na 3:1, a točku na i stavio je Nicolas Jackson.

Manchester United hodao je po rubu poraza protiv Brentforda, dugo je gubio, ali se uspio spasiti.

U 26. minuti Mathias Jensen zabio je po sredini uz dosta lošu reakciju Onane i tih 1:0 stajalo je na semaforu sve do 93. minute.

Igrač s klupe Scott McTominay pogodio je za poravnanje, a četiri minute kasnije prometnuo se u potpunog junaka donijevši Unitedu potpuni preokret.

U ostala dva susreta domaćini su bili uspješni, Everton je s 3:0 svladao Bournemouth, a Fulham je s 3:1 bio bolji od Sheffielda.