Šutalo zbog problema s leđima propustio novi poraz Ajaxa, Sosa zabetoniran za klupu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.10.2023.

Ajaxova sezona iz noćne more nastavljena je novim porazom i to kod kuće protiv AZ Alkmaara. Alkmaar ga je svladao s 2:1, a od Hrvata je nastupio samo Jakov Medić...

Užasna sezona za Ajax se nastavlja bez nekih značajnijih pomaka. Novi poraz, sada već treći u prvenstvu u nizu, upisan je u Amsterdamu protiv AZ Alkmaara koji je bio bolji s 2:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Josip Šutalo propustio je ovu utakmicu zbog problema s leđima, jutros je otpao iz konkurencije, što je novi problem za Zlatka Dalića. Problem je i to što Borna Sosa ne igra, kao i protiv AEK-a ponovno je ostao zabetoniran na klupi. Od Hrvata nastupio je Jakov Medić i to od prve minute.

Pogotke za Alkmaar postigli su Pavlidis i De Wit u 45. i 57. minuti dok je u 73. minuti Branco van de Boomen samo smanjio na 2:1.

Ajax je tako ostao na samo pet osvojenih bodova i samo Volendam i Utrecht imaju manje u ovom trenutku.

U ranijem terminu Feyenoord je i dalje bez Luke Ivanušeca upisao 2:0 pobjedu protiv Zwollea golovima Santiaga Gimeneza.

Fortuna Sittard je pak poražena kod kuće od Twentea s 3:0. Domaćin je bio posve nemoćan, Ivor Pandur odradio je cijelu utakmicu dok je Alen Halilović igrao do 87. minute.