Veszprem napunio mrežu Porta, Karačić dobar u porazu Kielcea u Kielu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.10.2023.

Odigrana su prva tri susreta četvrtog kola Lige prvaka. U utakmici kola Kiel je bio bolji od Kielcea...

Veszprem se oporavio od poraza u prošlom kolu kod GOG-a, odigrao je odličnu utakmicu kod kuće protiv Porta i uvjerljivo je slavio s 44:34. Napadački su Mađari izgledali odlično i u konačnici postigli čak 44 gola ostavivši Porto praktički bez šanse.

Igraj na utakmice EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najraspoloženiji kod Veszprema bio je Nedim Remili s deset golova, a po pet su dodali Bjarki Mar Elisson i Agustin Casado. Kod Porta Nikolaj Christensen postigao je osam pogodaka.

Celje je i nakon četvrtog kola i dalje bez ijednog boda. Ovaj put nije bilo daleko, poraženo je kod kuće 31:29 od Montpelliera. Dvije i pol minute prije kraja Mitja Janc je izjednačio na 29:29, odmah Monte dos Santos zabija zd novo vodstvo gostiju, naredni napada domaćin ne koristi, a Kyllian Villeminot stavlja točku na i.

Pobjednika su predvodili Hugo Munte dos Santos s deset golova i Sebastian Karlsson s pet. Veron Načinović dodao je jedan pogodak. Kod poraženih Rok Zaponšek upisao je 16 obrana, Tim Cokan postigao je devet golova, a Mitja Janc šest. Ante Ivanković upisao je dva gola.

U utakmici tjedna Kiel je ugostio Kielce i upisao je pobjedu 35:31 i tako ostao stopostotan. Kielceu je ovo drugi poraz, a presudila je bolja igra Kiela u drugom poluvremenu.

I jedni i drugi nisu mogli računati na svoje prve vratare, Kielu je nedostajao Vincent Gerard, a Kielce nije moglo računati na Andreasa Wolffa uz naravno teže ozlijeđenog Alexa Dujšebaeva. Još na ulasku u zadnjih deset minuta gosti su zaostajali samo 27:26, ali završnica je pripala domaćinu koji tu dovršava posao.

Kiel su predvodili Eric Johansson i Elias Ellefsen A Skipagotu s po sedam golova i Harald Reinkind s pet. Domagoj Duvnjak dodao je jedan pogodak. Kod Kielcea po sedam golova postigli su Szymon Sicko i Nicolas Tournat, šest golova dodao je Arkadiusz Moryto, a četiri Igor Karačić.