Liga prvaka, skupina A, 4. kolo, 12.10.2023, 18:45 h
RK Zagreb
RK Zagreb 30:30 Aalborg Handball

Veliki bod Zagreba, Kos u zadnjim sekundama izvukao remi!

Branimir Korać • četvrtak, 12.10.2023.

Rukometaši Zagreba u odličnom susretu remizirali su protiv Aalborga 30:30. Još jedan odličan nastup hrvatskog predstavnika u Ligi prvaka i to protiv jednog od kandidata za visok plasman...

Odličan nastup protiv Kolstada nije bio slučajnost, rukometaši Zagreba pokazali su i protiv Aalborga da su danas ipak bolja i konkurentnija momčad nego prošlih sezona. Aalborg ima odličnu momčad, međutim Zagreb je bio jako dobar i uzeo je bod.

Igraj na utakmice EHF Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kako je krenulo, činilo se da je pred Zagrebom teška večer u kojoj neće najbolje proći. U utakmicu je domaćin ušao vrlo mekano i neodlučno te je Aalborg ekspresno odjurio na 4:0.

Nekako je sve podsjećalo na ono prvo kolo i veliko razočaranje protiv Kiela kada je susret riješen prebrzo i kasnije je Zagreb spašavao obraz.

Međutim kod 4:0 reagirao je privremeni trener Andrija Nikolić, pozvao je minutu odmora i nakon toga situacija se počela mijenjati. Zagreb je postao konkretniji u napadu i čvršći u obrani te se osjetilo i na rezultatu.

Polako je nagrizao vodstvo Aalborga i u završnici prvog poluvremena došao je do poravnanja na 14:14, a na poluvrijeme se otišlo s 15:15.

Bilo je vrlo važno nastaviti u dobrom ritmu od početka drugog poluvremena i Zagreb je to i uspio.

Aalborg je samo u jednom trenutku došao do dva gola prednosti, no Dibirov i Klarica poravnali su na 20:20.

Kako je susret odmicao, Zagreb je dobivao sve više na sigurnosti i uspio je doći do vodstva pa čak i povesti 29:27 pet minuta prije kraja.

Tu su se domaći igrači malo uplašili prilike koja se ukazala, probudio se i danas dosta samozatajni Niclas Landin i Aalborg je došao do preokreta.

35 sekundi prije kraja Klaricu je zaustavio, Zagreb nije došao do poravnanja, ali Aalborg je kiksao i nije realizirao svoj napad, izgubili su gosti loptu deset sekundi prije kraja.

Nakon minute odmora, Zagreb je krenuo po poravnanje i do njega došao dvije sekunde prije kraja kada Miloš Kos iz teške pozicije ispod ruke Mollgaarda pogađa za konačnih 30:30.

Najbolji kod Zagreba bili su Srna sa sedam golova, Klarica sa šest i Dibirov s pet. Kod Aalborga po šest golova postigli su Hoxer Hangaard i Mikkel Hansen.