Vodeni sportovi

Ferencvaros nanio splitskom Jadranu prvi ovosezonski poraz

Branimir Korać • srijeda, 18.10.2023.

U trećem kolu grupne faze Lige prvaka splitski Jadran gostovao je kod Ferencvarosa i upisao je prvi ovosezonski poraz. Mađari su slavili s 13:11...

Vaterpolisti Jadrana nisu uspjeli nastaviti niz ovosezonskih pobjeda. Nakon svih sedam pobjeda u dosadašnjem dijelu sezone, Jadran je posustao u Budimpešti.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Splićani su se kasno probudili, kasno su krenuli i u konačnici su upisali poraz 13:11.

Ovo je ujedno i bitka za prvo mjesto u skupini, Crvena zvezda i Jadran iz Herceg Novog su ipak kvalitetom nešto ispod i očekuje se da Splićani i Mađari na kraju odluče o prvom mjestu.

Do sredine treće četvrtine Ferencvaros je uglavnom održavao prednost do dva gola razlike, ali onda se odvaja i završava posao.

Serija Ferencvarosa 4:0 do kraja treće dionice odvodi ga na 11:6 i tu je priči kraj.

U četvrtoj dionici Jadran se uspio spustiti na dva gola zaostatka, imao je napad za minus jedan na dvije minute do kraja, ali nije ga realizirao, Denes Varga je pogodio za 13:10 i osigurao pobjedu Ferencvarosa.

Kod Jadrana Jerko Marinić Kragić postigao je četiri gola, Loren Fatović tri, a Luka Bukić dva.

Kod Ferencvarosa Soma Vogel skupio je 15 obrana, a najefikasniji s tri gola bio je Adam Nagy.