Petra Marčinko pružila dobar otpor 30. tenisačici svijeta

Petar Jenjić • četvrtak, 19.10.2023.

Petra Marčinko poražena je u osmini finala WTA turnira u Monastiru. Bolja je od nje u tri seta bila 30. tenisačica svijeta, Talijanka Jasmine Paolini...

Svoj nastup na WTA turniru u Monastiru zaključila je Petra Marčinko koju je u osmini finala, u tri seta, porazila 30. tenisačica svijeta, Jasmine Paolini iz Italije.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon pobjede u prvom kolu, Marčinko nije uspjela protiv 110 mjesta bolje rangirane tenisačice doći do još jedne. U prvom međusobnom dvoboju Paolini je slavila sa 6:4, 3:6, 6:2 nakon jednog sata i 58 minuta igre.

Nijedna tenisačica nije ozbiljnije uspijevala zadržati svoj početni udarac pa smo tako u prvom setu vidjeli čak sedam breakova. Jedan više napravila je Talijanka, a time i dobila set.

U drugom setu Paolini je povela 2:0, ali do kraja seta dobila je tek jedan gem. Marčinko je s čak tri napravljena breaka stigla do poravnanja i ulaska u odlučujući set.

Ipak, Paolini je pokazala kvalitetu više te u trećem setu ispustila svega dva gema.