Konferencijska liga, skupina C, 3. kolo, 26.10.2023, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Robert Jones, Lee Betts, Harry Lennard (Engleska)

Branimir Korać • četvrtak, 26.10.2023.

Dinamo je upisao novi poraz u Konferencijskoj ligi. Nakon što je izgubio od Ballkanija u prošlom kolu u Prištini, u trećem kolu na Maksimiru je izgubio od Viktorije Plzen 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Chory iz kaznenog udarca...

Matej Vydra
78'
44
Libor Holik
85'
20
Pavel Bucha
85'
2
Lukaš Hejda
90'+4'
Miroslav Koubek

Još jednom Dinamo nije odradio dobru utakmicu i upisao je novi poraz. Modri su pali kod kuće protiv Viktorije s 0:1, očito je da momčad nema samopouzdanja, a onda nema niti brzine, agresivnosti, hrabrosti za odigrati okomito prema naprijed.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protiv Viktorije Dinamo je bio opasan jedino preko Bulata iz prekida, u biti imao je još jednu priliku Vidović i to je bilo sve.

Viktoria je na vratima imala mladog vratara debitanta, ali samo je jednom ozbiljno intervenirao i to kod udarca Vidovića. U ostalim slučajevima lopta je išla ili u njega ili nije išla u okvir gola.

Od početka je Dinamo igrao sporo i nije ulazio u prilike te je prva zaprijetila Viktoria u 18. minuti kada je Kopic ušao u 16 metara, dao povratnu loptu za Jirku koji je posve sam, ali puca pokraj gola.

U 26. minuti prva opasnost za vrata gostiju. Bulat izravno iz slobodnog udarca posve iskosa, iznenadio je vratara koji je krenuo na ubačaj, ali Dinamov veznjak gađao je bliži kut i zatresao stativu.

Novi prekid u 44. minuti i to u ozbiljnoj poziciji, ali nema gola. Bulat je gađao sam gornji kut, vratar se nije ni pomaknuo, ali lopta pogađa gredu.

U drugom poluvremenu nije bilo nekih promjena na travnjaku.

Nakon sat vremena igre Dinamo je imao dvije dobre prilike preko Vidovića. Prvo je iskosa pucao u vratara, a zatim na povratnu loptu Moharramija dobro je pucao, ali vratar još bolje brani.

Nakon što Dinamo tu nije zabio, Viktoria je došla do pogotka.

Nevistić je fantastično obranio nakon solo prodora Klavacha, lopta se vraća Česima, Hranač u laganom kontaktu s Bernauerom pada i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Chory i doveo Viktoriju u vodstvo.

Do kraja susreta Dinamo je pokušavao na silu doći do pogotka, ali nije napravio niti jednu priliku.

Razočaravajuć nastup, loše izdanje i puno glavobolje za sve u klubu.