Konferencijska liga, skupina D: Bešiktaš zabetoniran za dno skupine, Club Brugge do druge pobjede

Branimir Korać • petak, 27.10.2023.

U skupini D Konferencijske lige Bešiktaš je još jednom poražen i ostaje na dnu. Dok on ima dva poraza, drugu pobjedu ostvario je Club Brugge...

Club Brugge je vodeća momčad skupine D nakon što je slavio s 3:1 u Zürichu protiv Lugana. U konačnici zaslužena pobjeda gostiju, a igranje na polupraznom zamjenskom stadionu još jednom je bio hendikep za Lugano.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Belgijci su stigli do vodstva u 15. minuti pogotkom Edera Balante, a početkom drugog dijela Andreas Skov Olsen povisio je na 2:0. Nada domaćinu vratila se u 74. minuti kada je adut s klupe Shkelqim Vladi smanjio na 2:1, ali u 87. minuti Hans Vanaken golom za 3:1 ubija svaku nadu domaćinu.

Bešiktaš je još jednom podbacio i ostao je na dnu ljestvice sa samo jednim osvojenim bodom. Ovaj put poražen je 3:1 kod Bodo/Glimta.

Norvežani su na svojoj umjetnoj travi poveli u 29. minuti pogotkom Alberta Gronbaeka, a u 58. minuti Faris Moumbagna podiže na 2:0. Tri minute prije kraja Ulrik Saltnes potvrdio je pobjedu domaćina, a počasni pogodak za goste bio je autogol Bredea Moea koji je skrenuo loptu u svoju mrežu.

Ante Rebić kod gostiju igrao je od 72. minute.