Zadar i raspoloženi Božić poigrali se s Cibonom, Split poražen kod FMP-a

Branimir Korać • petak, 27.10.2023.

Sva tri hrvatska kluba bila su u akciji ovog petka u ABA ligi. Zadar je ugostio Cibonu i visoko slavio dok je Split poražen u gostima kod FMP-a...

Zadar i Cibona susreli su se u petom kolu ABA lige, a raspoloženi Zadrani upisali su visoku pobjedu 91:64. Cibona se zadržala u utakmici samo prvih desetak minuta, nakon toga sve je bilo u znaku Zadrana.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Luka Božić ponovno je dominirao terenom, Cibona nije imala nikakvo rješenje za njega, a u Vulićevoj momčadi izuzev Jakova Mustapića, nije bilo igrača koji je bio raspoložen za nešto više.

Na poluvremenu su Zadrani imali deset poena prednosti da bi u trećoj dionici vrlo brzo otišli na preko 20 poena razlike i priči je bio kraj.

Do kraja susreta Zadar je rutinski odrađivao posao i upisao je vrlo uvjerljivu pobjedu.

Predvodili su ga Božić s čak 35 poena i šest skokova i Dario Drežnjak s 23 poena i šest skokova. Njih dvojica ubacili su kombinirano čak 13 trica, a Cibona ukupno tek osam.

Mustapić je kod Cibone završio s 19 poena dok je Tomislav Buljan dodao 12 poena.

Split je poput Cibone u Beogradu također već do poluvremena bio u dvoznamenkastom zaostatku.

Uspio je u drugom poluvremenu smanjiti zaostatak i do sredine posljednje dionice držao se na granici dvoznamenkastog minusa uz spuštanje do sedam poena zaostatka.

No završnica je potpuno pripala FMP-u koji je ostavio Split u zadnjih pet minuta bez ubačaja iz igre i na samo jednom poenu, dovoljno za visoku pobjedu 84:66.

Najbolji kod FMP-a bili su Hugo Besson s 24 poena i Marko Pavićević s 20 poena. Kod Splita Cameron Shelton ubacio je 17 poena dok je Krešimir Ljubičić dodao 16 poena i sedam skokova.