Supersport Prva NL, 12. kolo, 30.10.2023, 14:00 h, Stadion Ivan Laljak-Ivić, Zaprešić
Suci: Marino Majstrović, Kristijan Kuduz, Stipe Brajković; 4. sudac: Ante Sočo
Jarun
Jarun
0:1(0:1) Zrinski
Dominik Dogan 17'

Zrinski nastavlja niz odličnih rezultata, nova pobjeda odvojila ga na vrhu ljestvice

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.10.2023.

Igor Budiša radi odličan posao u Jurjevcu, a Zrinski je momčad koja je nakon 12 odigranih kola u SuperSport Prvoj NL skupila najviše bodova...

Josip Tadić
39'
5
Vinko Bićanić
63'
14
Lovro Stanić
63'
27
Borna Bilobrk
63'
26
Carlo Mateković
85'
Ivijan Svržnjak
46'
13
Gabriel Eskinja
78'
21
Ajdin Mujagić
78'
7
Stjepan Salapić
90'+2'

Igor Budiša

Najviše bodova, najviše pobjeda, najmanje primljenih pogodaka i općenito vrlo dojmljivi nastupi. Zrinski je novu pobjedu upisao kod Jaruna, svladao ga je s 1:0, a momčad Jerka Leke i dalje je u krizi i ne može do pobjede.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I dok Zrinski ima šest uzastopnih utakmica bez poraza, posljednji je upisao još sredinom rujna kod kuće protiv Orijenta, Jarun peto kolo zaredom ne zna za pobjedom. Danas je bio daleko od pobjede, kasno se probudio da bi uzeo barem bod.

Gosti su od početka bili bolji protivnik i u prvom poluvremenu su potpuno nadigrali goste te su zaslužili vodstvo.

U šestoj minuti gosti su već zaprijetili preko Horvata, Salatović brani, ali u 17. minuti Zrinski dolazi do vodstva. Pejić je ubacio iz kornera, Jelavić prebacio loptu glavom, ona dolazi do Dogana koji zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela Stranput je imao jednu dobru priliku, ali nije zabio.

U drugom dijelu nije trebalo dugo čekati na novu prijetnju Zrinskog, Svržnjak je u 53. minuti sjajno pucao s desetak metara, ali pogodio je vratnicu.

Jarun je prvi put zaprijetio tek u 75. minuti kada je Borna Bilobrk pucao, ali vratar obranio.

Nekih pet minuta kasnije, velika gužva u 16 metara gostiju, Bićanić je poslao loptu prema mreži, ali s gol linije ju je izbio Luka Ćubel.

Ostalo je 0:1, u završnici je bilo i malo nepotrebne nervoze, a gosti u konačnici slave novu veliku pobjedu.