Soldin Kaiserslautern izbacio bundesligaša, "teniska" pobjeda Fortune Düsseldorf

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2023.

Odigrane su još četiri utakmice šesnaestine finala njemačkog Kupa. Izdvaja se pobjeda drugoligaša Kaiserslauterna protiv bundesligaša Köln, kao i "teniska" pobjeda Fortune Düsseldorf...

U bundesligaškom dvoboju do pobjede je stigla Borussia Mönchengladbach koja je kao domaćin bila bolja od Heidenheima rezultatom 3:1, a već u prvom poluvremenu zabila je sva tri gola.

Igraj na njemački Kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već nakon prvih devet minuta Borussia je stigla do dva pogotka prednosti, a oba gola postigao je Jordan Siebatcheu. Prvi na asistenciju Robina Hacka, a drugi na proigravanje Nathana Ngoumoua.

U završnici prvog poluvremena stigao je i treći pogodak, a zabio ga je Robin Hack koji se nakon asistencije upisao i u strijelce. Do kraja su gosti ublažili poraz preko Adriana Becka.

Domaćin je poveo u 11. minuti zahvaljujući golu Nicklasa Shipnoskog, a produžetak HSV-u donio je Bakery Jatta pogotkom u 77. minuti.

U dodatnih 30 minuta nije bilo promjene rezultata pa su se pucali penali. Kod domaće momčad promašivali su Fabian Klos i Marius Worl, dok je jedini kod gostiju promašio Elijah Krahn.

Kaiserslautern je kao drugoligaš izbacio bundesligaša Kölna. U jednoj jako uzbudljivoj utakmici pred svojim je navijačima slavio rezultatom 3:2.

Za vodstvo Kaiserslauterna zabio je Richmond Tachie nakon 19 minuta igre. Početkom nastavka Kenny Redondo podebljao je prednost domaće ekipe, da bi u 65. minuti za 3:0 zabio Marlon Ritter.

Gosti se nisu predavali, Jan Thielmann je smanjio na 3:1 u 71., da bi deset minuta kasnije zabio i Mark Uth. Međutim, do kraja se rezultat nije promijenio.

Nikola Soldo odigrao je cijeli susret za pobjedničku ekipu.

Teniski rezultat vidjeli smo u Unterhachingu gdje je istoimeni trećeligaš bio domaćin drugoligašu Fortune Düsseldorf koja je slavila sa 6:3 nakon produžetaka.

Patrick Hobsch doveo je domaću momčad u vodstvo u 34. minuti, a isti igrač je iz kaznenog udarca zabio za 2:0 u 54. minuti. I onda je uslijedio golgeterski period.

Gosti iz Düsseldorfa su u razmaku od 60 sekundi stigli do poravnanja, prvo je poentirao Felix Klaus, a zatim i Isak Johannesson. Već u 71. minuti Unterhaching se vratio do prednosti preko Simona Skarlatidisa, dok je za 3:3 poentirao ponovno Johannesson.

U dodatnih pet minuta gosti su postigli čak tri pogotka. Prvo je Johannesson kompletirao hat-trick, a nakon njega zabijali su još Christos Tzolis i Dennis Jastrzembski.