Paris Saint-Germain 3:0 Montpellier
Montpellier

Rutinska pobjeda PSG-a za privremeni povratak na vrh Ligue 1

Petar Jenjić • petak, 03.11.2023.

U prvom susretu 11. kola francuske Ligue 1, PSG je na domaćem terenu s 3:0 bio bolji od Montpelliera. Tako se vratio na vrh ljestvice, barem do utakmice Nice...

PSG nastavlja svoju dominaciju protiv Montpelliera, a večeras je na Parku Prinčeva slavio bez većih poteškoća s 3:0. To mu je sedma pobjeda sezone uz koju ima tri remija i jedan poraz.

Igraj na Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Barem privremeno PSG se vratio vrh ljestvice s 24 boda, dva više od Nice koja svoj susret 11. kola francuskog prvenstva tek treba odigrati. Montpellieru je ovo četvrti poraz sezone.

Parižani su poveli u desetoj minuti susreta, Achraf Hakimi odigrao je loptu u kazneni prostor, Kylian Mbappe je propustio za Lee Kang-Ina koji udarcem pod gredu matira protivničkog vratara.

Novi pogodak stigao je u 58. minuti, Ousmane Dembele asistirao je za Warrena Zaire-Emeryja koji snažnim udarcem u bliži kut trese mrežu. Kako je vrijeme odmicalo, vidjelo da se da pobjeda nije daleko.

Potvrda osvajanja tri boda stigla je u 66. minuti kada je Hakimi ponovno bio asistnet, ali ovoga puta krasnim udarcem mrežu je zatresao Vitinha.