Dubrovnik u produžetku slavio u Dubravi, prva pobjeda Bosca, Zabok i Dinamo tijesno slavili

Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2023.

Odigrana su četiri susreta sedmog kola Premijer lige košarkaša. Prvu prvoligašku pobjedu upisao je Bosco, a osim njega u gostima su slavili i Dubrovnik i Zabok. Jedino je Dinamom bio uspješan na svom parketu...

Dubrava i Dubrovnik jedini su otišli u produžetak, a uspješniji su bili Dubrovčani koji su slavili sa 7:3 u dodatnih pet minuta te su odnijeli ukupnu pobjedu 78:74. Imali su domaćini posljednji napad u regularnom dijelu, ali Dario Kuzmanović nije pogodio tricu za pobjedu. U produžetku Dubrava je povela tricom povratnika Karla Vragovića (74:72) tri i pol minute prije kraja, ali ispostavit će se da su joj to bili ujedno i jedini poeni u produžetku.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dubrovnik su predvodili Filip Vujičić s 28 poena i pet skokova, Tomislav Cvitković s 14 poena i Javon Levi s 13 poena, 11 skokova i sedam ukradenih lopti. Kod Dubrave Toni Ročak upisao je 25 poena i osam skokova, a Karlo Vragović 17 poena (5/9 trica) i pet asistencija.

Škrljevo je kod kuće poraženo od Zaboka te je tako ostalo na samo jednoj pobjedi. U vrlo izjednačenom dvoboju domaćin je posljednji put u egalu bio na početku zadnje dionice kada je Marcus Taylor ubacio ze 60:60, vrlo brzo Antonić je napravio seriju 5:0 i Škrljevo je do kraja susreta bilo u minusu.

Antonio Sikirić predvodio je Zabok s 18 poena, 11 skokova i pet asistencija, a Bruno Rebić dodao je 15 poena. Kod poraženih Karlo Uljarević ubacio je 26 poena, a Viktor Šarić 13 poena uz devet skokova.

Prvu pobjedu u društvu najboljih upisao je Bosco koji je nadigrao u gostima Alkara s 95:83. Presudilo je drugo poluvrijeme koje je u potpunosti pripalo Boscu i na kraju je uvjerljivo slavio.

Odličnu utakmicu odigrao je Toni Jelenković koji je upisao 29 poena (5/9 trica) uz devet asistencija dok su po 16 poena dodali Borna Katanović (13 skokova) i Ante Krapić (pet skokova, sedam asistencija). Kod Alkara Andrija Blažančić završio je s 18 poena i osam skokova, a Mirko Jukić dodao je 17 poena.

Zanimljivo je bilo i u Domu Dražena Petrovića gdje je Dinamo ugostio Šibenku i uz dosta problema stigao do pobjede. Trica Ivana Vučića u samoj završnici pokazala se ključnom i Šibenka se više nije uspjela vratiti.

Filip Kraljević kod domaćina je ubacio 20 poena, a Mislav Brzoja dodao je 13. Kod Šibenke Antonio Klarin upisao je 15 poena i pet asistencija, Lovro Mandalinić 14 poena, a Matej Perković deset poena i deset skokova.