Marko Ramljak prelomio dramu u Višnjiku, Zadar ostaje neporažen

Petar Jenjić • četvrtak, 02.11.2023.

Košarkaši Zadra upisali su i sedmu pobjedu u sedmom kolu hrvatskog prvenstva. Na domaćem terenu svladali su nakon velike borbe Split i nanijeli mu drugi poraz...

Jako zanimljiva bila je utakmica u Višnjiku između Zadra i Splita, a do pobjede je stigao domaćin rezultatom 88:80. U susretu sedmog kola stigao je do sedme pobjede i tako ostao stopostotan, dok su Žuti sada na omjeru 5-2.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jako velik broj poena vidjeli smo u prvoj četvrtini. Ulazilo je u koš sa svih strana, a značajniju prednost Zadar je ostvario u desetoj minuti (28:20). Do kraja je Split uspio smanjiti na 28:23, čak 11. tricom ukupno nakon prve dionice.

Ostatak prvog poluvremena bio je u potpunom egalu, a malo je vodila jedna i malo druga momčad. Ipak, na poluvrijeme je s dva koša viška otišao domaćin. Bilo je 44:42.

I nastavak susreta donio je sjajan šut Splita koji je ubacivao trice u vrlo visokom postotku. Iako se nije uspio rezultatski odmaknuti, gost je na terenu stajao nešto bolje i na koncu treće četvrtine ima četiri koša prednosti (63:59).

Vidjeli smo jako puno promjena u vodstvu, a gotovo nijedno s dva posjeda prednosti. Split je dvije i pol minute prije kraja poveo sa 78:77, ali nakon toga je Marko Ramljak sa sedam uzastopnih poena okrenuo rezultat u korist domaćina, a bodovi su ostali u Zadru.

Najbolji je u redovima Zadra bio Arijan Lakić s 18 poena i osam skokova, dok je Marko Ramljak dodao 16 koševa i pet skokova.

Split je predvodio James Funderburk s 20 poena i pet skokova, dok je Toni Perković dodao 17 koševa i pet asistencija.