Zadar nadoknadio velik zaostatak, Mega slavila u završnici

Petar Jenjić • nedjelja, 05.11.2023.

Košarkaši Zadra upisali su treći poraz ove sezone u regionalnoj ABA ligi. Na gostovanju kod Mege Basket izgubili su rezultatom 91:81, nakon što su uspješno nadoknadili visok zaostatak...

Velik zaostatak nadoknadio je Zadar na gostovanju kod Mege, ali nije uspio doći do slavlja. Mega je slavila rezultatom 91:81 i tako stigla do treće pobjede sezone, a i prekinula Zadrov niz od tri uzastopne.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mega je bolje krenula u susret, prvenstveno šuterski, a polovicom prve dionice imala je osam poena prednosti (14:6). Zadar se uspio vratiti na minimalan zaostatak (16:15), ali domaćin je nastavio s dobrim vanjskim šutem. Nakon prvih deset minuta imala je, do tada, najvećih 26:17.

Na otvaranju druge dionice Mega je stigla do dvoznamenkaste razlike, a Zadar se i dalje jako mučio u napadačkom segmentu. Serijom 13:4 srpska ekipa povela je sa 17 koševa prednosti (45:28), a do kraja poluvremena prednost je održavala bez prevelikih poteškoća (51:35).

Tri minute prije kraja treće četvrtine Mega je imala 18 poena prednosti (66:48), ali u preostalih 180 sekundi Zadar je odigrao sjajnu dionicu, oduzeo nekoliko lopti te serijom od 13:0 stigao na samo pet koševa minusa uoči zadnjih deset minuta (66:61).

Slično se nastavilo i u četvrtoj dionici, a tricom Darija Drežnjaka, gosti su stigli do vodstva 67:66, sedam minuta prije kraja. Međutim, od 75:75, uslijedila je nesportska Arijana Lakića, a nešto kasnije prekršaj i tehnička Karla Žganeca što domaćin koristi za odmicanje i pobjedu.

Nikola Topić je s 27 poena, šest skokova i deset asistencija predvodio Megu. Andrija Jelavić dodao je šest koševa, osam skokova i dvije asistencije za 23 minute u igri.

Dario Drežnjak s 26 poena i Luka Božić s 19 koševa i devet skokova predvodili su Zadar.