Partizan vrlo lako do visoke pobjede na gostovanju kod Splita

Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2023.

Partizan je opravdao ulogu favorita protiv Splita i lakoćom je slavio na Gripama s uvjerljivih 76:53. Domaćinu je malo toga polazilo za rukom i Partizan je lako stigao do pobjede...

Poprilična razlika u kvaliteti, širina kadra, ali i vrlo loš napadački dan Splita odlučili su dvoboj protiv Partizana na Gripama. Gosti su dominirali i od početka su pružili do znanja da će Split jako teško napraviti nešto više u ovom dvoboju.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Negdje do polovice prve četvrtine Split je još održavao egal i nije dopustio konkretno odvajanje, međutim onda je napad stao i Split je ostao osam minuta bez ubačaja iz igre.

Partizan je za to vrijeme napravio seriju 19:4 i pobjegao na dvoznamenkastu razliku i to već početkom drugog poluvremena.

Željko Obradović imao je taj luksuz da je mogao rotirati do mile volje, čuvati one najvažnije i najpotrošenije, a da se to ne osjeti negativno na rezultatu.

Samo u jednom trenutku Split je uspio smanjiti zaostatak na minus pet, tricom Tišme došao je do 29:24, ali već na poluvremenu bilo je visokih 44:29 za goste.

Drugo poluvrijeme bilo je odrađivanje posla u kojem je Partizan na kraju slavio sa 76:53.

Kod Splita je povratničke minute odradio Shannon Shorter, a jedini dvoznamenkasti bili su Derek Funderburk s 12 poena i šest skokova te Tonko Vuko s 11 poena i osam skokova.

Kod Partizana Uroš Trifunović upisao je 13 poena i šest skokova, a Tristan Vukčević 12 poena.