Real Madrid kiksao protiv Rayo Vallecana, velika pobjeda Athletica kod Villarreala

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 05.11.2023.

Tjedan dana nakon što je u El Clasicu na gostovanju porazio Barcelonu, Real Madrid je u susretu 12. kola Primere na Santiago Bernabeu kiksao odigravši tek 0:0 protiv Rayo Vallecana.

Kraljevski klub" je lomio gostujući sastav, ali nije uspio slomiti Rayo koji je osvojio prvi bod na Santiago Bernabeu nakon 11 uzastopnih poraza.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posljednji bod u Realovom dvorištu Rayo je osvojio u ožujku 2000. godine odigravši 0:0, a nakon toga je nanizao 11 poraza uz razliku pogodaka 42:10.

Real je tijekom susreta imao 63 posto posjeda lopte, a uputio je 22 udarca prema suparničkim vratima pri čemu pet u okvir gola. S druge strane Rayo je uputio tek tri udarca, no niti jedan u okvir Kepina gola. Domaćin je imao i 11 kornera, a suparnik tek jedan. Međutim, nije pomoglo.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 69. minute kada je umjesto njega u igru ušao Rodrygo.

U ranije odigranom susretu Athletic Bilbao je na gostovanju pobijedio Villarreal s 3:2 umalo ispustivši tri gola prednosti.

Gosti su poveli već u drugoj minuti golom Ruiza de Galarreta, da bi Nico Williams u 22. minuti i Inaki Williams osam minuta kasnije doveli Athletic do uvjerljivih 3:0.

Sve do same završnice činilo se kako će gosti rutinski do bodova, no uslijedila je "luda" završnica. Gerard Moreno je u 86. minuti smanjio, a samo minutu kasnije Alexander Sorloth je zabio za 2:3.

Domaćin je u preostalom vremenu jurnuo po izjednačenje, ali nije uspio zabiti i treći gol u osam minuta koliko se još igralo.

Alaves je s 1:0 pobijedio Almeriju, a identičnim rezultatom je Valencia bila bolja od Granade.

Na ljestvici vodi Girona s 31 bodom, Real Madrid ima 29, a Barcelona 27 bodova.