Premier liga, 11. kolo, 06.11.2023, 21:00 h
Tottenham
Tottenham 1:4 Chelsea
Chelsea

Totalna ludnica u londonskom derbiju: Chelsea svladao Tottenham u susretu s više od 20 minuta nadoknade

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 06.11.2023.

Odličnu utakmicu odigrali su Chelsea i Tottenham, susret prepun uzbuđenja s nizom nepriznatih golova, ozljeda, isključenja, u kojem je punu dnevnicu zarado Michael Oliver s VAR sobom i svojim pomoćnicima...

Dvoboji između Tottenhama i Chelseaja rijetko razočaraju, uvijek su puni borbe, često i kontroverznih situacija, a ovaj put pobjedu je odnio Chelsea.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pochettino je sa svojom sadašnjom momčadi slavio u gostima kod bivše momčadi s visokih 4:1, a tome su kumovala i dva isključenja kod Spursa koji su brojčano oslabljeni teško mogli izdržati.

Nije moglo krenuti bolje za Spurse koji su poveli ranim pogotkom Dejana Kuluševskog, a nioti deset minuta kasnije Heung-Min Son također je poslao loptu u mrežu, ali je dosuđeno zaleđe.

Nakon toga Chelsea se polako budi i dva puta slavi pogotke koji su poništavani nakon VAR pregleda. Prvo je zabio Raheem Sterling, no u primanju lopte igrao je rukoim, a zatim nije priznat pogodak niti Caicedu zbog minimalnog zaleđa. U 33. minuti Tottenham ostaje bez Romera koji je odnio loptu, ali i grubo startao na Enza Fernandeza. Inače, Romero je nešto ranije izbje+gao kaznu zbog udaraca Colwilla s poda.

Kod Romerovog isključenja dosuđen je i kazneni udarac za Chelsea koji u pogodak pretvara Cole Palmer.

Zbog svega što se događalo u prvom dijelu, Michael Oliver produžio je taj period igre za čak 12 minuta.

U nastavku je vrlo rano drugi žuti karton zaradio Udogie pa je tako Tottenham od 55. minute igrao s devetoricom.

Chelsea je iskoristio brojčanu nadmoć i do kraja susret je hat-trickom Nicolasa Jacksona stigao do visoke pobjede.

Spursi su imali poništen gol Erica Diera zbog zaleđa, a treba spomenuti i kako su u prvom poluvremenu ostali i bez ozlijeđenih Mickyja van de Vena i Jamesa Maddisona.

Inače ovo je najuvjerljivija pobjeda Chelseaja od 2014. godine kada je slavio s 4:0.