Pobjeda Pašalićeve Atalante, hrvatska kolonija u Poljskoj poražena

Petar Jenjić • četvrtak, 09.11.2023.

Poljski Rakow izgubio je u gostima kod Sportinga iz Lisabona, dok je Atalanta na domaćem terenu bila bolja od Sturma. Freiburg se lako obračunao s TSK Bačkom Topolom, dok je West Ham svladao Olympiakos...

Skupina A

Freiburg - TSC Bačka Topola 5:0

I matematički je bez plasmana dalje ostala TSC Bačka Topola koja je večeras poražena na gostovanju kod Freiburga koji je protivniku utrpao pet pogodaka.

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Njemačka ekipa odmah je pritisnula, a do zasluženog vodstva stigla je u 24. minuti kada je Maximilian Eggestein proigrao Merlina Rohla koji lako poentira.

Freiburg je podebljao vodstvo u 56. minuti kada je Eggestein poentirao nakon krasno odigrane akcije, da bi 13 minuta kasnije Noah Weisshaupt zatresao mrežu za 3:0.

Četvrta lopta u mreži srpske ekipe došla je u 80. minuti kada je zabio Junior Adamu koji je netom ušao u igru, da bi u sudačkoj nadoknadi pobjedu potvrdio Ritsu Doan.

West Ham - Olympiakos 1:0

Čekićari su uspjeli povesti u 72. minuti, nakon asistencije Jamesa Warda-Prowesa pogodio je Lucas Paqueta. Bio je to ujedno i konačan rezultat susreta.

I West Ham i Freiburg sada imaju po devet bodova, Olympiakos je na četiri, dok je TSC bez bodova.

Skupina D

Atalanta - Sturm Graz 1:0

Nismo vidjeli golove u prvom dijelu, ali je već u 51. domaćin došao do vodstva. Zabio je Berat Djimsiti čiji je pogodak priznat nakon provjere VAR-a.

U dresu pobjedničke momčadi Mario Pašalić ušao je u igru u 62. minuti susreta.

Sporting Lisabon - Rakow 2:1

Poljaci su u 13. minuti ostali s igračem manje nakon isključenja Bogdana Racovitana, a domaćin poveo iz penala Pedra Goncalvesa. Isti igrač je s iste pozicije zabio svoj novi pogodak u 52. minuti.

Gosti se nisu predavali te su smanjili zaostatak u 71. minuti. Pogodak je zabio Milan Rundić koji je tako stigao do svog prvog gola sezone.

Fran Tudor odigrao je cijeli susret za Rakow, Ante Crnac zamijenjen je na poluvremenu, dok Zoran Arsenić nije ulazio u igru.

Atalanta ima deset bodova na prvom mjestu, Sporting ima sedam bodova, Sturm četiri, a Rakow samo jedan bod.