Zvezda u drugom poluvremenu slomila otpor Zadra

Petar Jenjić • nedjelja, 12.11.2023.

Košarkaši Zadra upisali su poraz na domaćem parketu protiv Crvene zvezde. Gosti su slomili otpor u drugom dijleu te slavili rezultatom 81:74...

U odličnoj atmosferi odigrana je utakmica sedmog kola regionalne ABA lige. Višnjik je bio pun, stigla je Crvena zvezda, ali i odnijela pobjedu, svoju šestu ove sezone.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Euroligaš je nakon neizvjesnog prvog dijela u nastavku slomio otpor Zadra te slavio rezultatom 81:74. Domaćinu je ovo četvrti poraz ove sezone.

Zadar je dobro krenuo i poveo s 4:0 i 7:1, a do prvog poravnanja Zvezda je stigla nakon četiri i pol minute (11:11). Uslijedio je malo bolji period gostiju koji su imali pet koševa viška (16:11), ali Zadar je do kraja prve četvrtine imao minimalnu prednost od 24:23.

Domaćin je dobro igrao i u drugoj dionici i imao vodstvo 36:32, nakon čega je uslijedila gostujuća serija od 9:0, ali nije se uspjela odvojiti. Zvezda je na poluvrijeme otišla s prednošću od 45:43.

Ipak, u nastavku susreta Zvezda je uspjela slomiti otpor Zadra. Treću dionicu dobila je s 25:11, a sve do kraja čuvala stečenu prednost. Domaćin se uspio spustiti na sedam koševa zaostatka u samoj završnici susreta, ali drame nije bilo.

Rokas Giedraitis s 19 poena predvodio je Zvezdu, dok je Yago Dos Santos dodao 12 koševa.

Najbolji je kod Zadra bio Luka Božić s 18 poena, deset skokova i pet asistencija, dok su Arijan Lakić i Dario Drežnjakl dodali po 12 koševa.