Cibona upisala uvjerljivu i važnu pobjedu na gostovanju u Novom Mestu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.11.2023.

U posljednjem susretu sedmog kola ABA lige Cibona je slavila u gostima kod Krke sa 72:54. Vrlo važna pobjeda Cibone protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak...

Cibona je stigla do druge pobjede u ABA ligi, u gostima je svladala Krku sa 72:54. Cibosi su odigrali dobru utakmicu i na kraju su uzeli zasluženu pobjedu.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Završilo je s visokih 18 poena razlike, još uoči zadnje dionice Krka je kasnila samo sedam poena, ali u zadnjih deset minuta Cibona je proradila napadački, stvorila visoku razliku i glatko slavila.

Vrlo rano Cibona je došla do prednosti, ali Krka se uspjela vratiti iz minusa i dvije i pol minute prije kraja druge dionice ubačajem Cousinsa izjednačila je na 28:28.

No, na odmoru je Cibona ipak imala prednost, prvo poluvrijeme zaključila je serijom 6:0 za vodstvo na odmoru 34:28.

U trećoj dionici Krka je još jednom izbrisala minus i izjednačila na 37:37, ali nije uspjela povesti. Nakon toga Cibona je pobjegla, stvorila razliku, a s dvije trice Buljana i jednom Majcunića sredinom posljednje četvrtine, prelomila je pitanje pobjednika.

Najbolji kod Cibone bili su Domagoj Vuković sa 16 poena i devet skokova i Tomislav Buljan s 14 poena i pet skokova. Kod Krke Isaiah Cousins upisao je 16 poena, šest skokova i šest asistencija dok je Jurij Macura dodao po deset poena i deset skokova.