Mega prekinula Cibonin pobjednički niz

Petar Jenjić • petak, 24.11.2023.

Košarkaši Mege slavili su na gostovanju kod Cibone sa 93:69, u susretu devetog kola ABA lige. Tako su prekinuli niz od sedam pobjeda Vukova...

Nakon sedam uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima, košarkaši Cibone upisali su poraz. U KC "Dražen Petrović" gostovala je Mega koja je slavila sa 83:69 i tako stigla do pete pobjede sezone.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su tijekom prve četvrtine imali vodstvo od pet razlike, a Cibona je zaključila s tri poena prednosti. Bilo je 18:15. Već je u drugoj četvrtini gostujuća ekipa uspjela okrenuti stvari u svoju korist i s 20:11 voditi 35:29 na poluvremenu.

Cibosi su se držali još kroz treću četvrtinu, a pretkraj iste gosti su poveli sa 58:48. U preostalih deset minuta Mega je sačuvala prednost i stigla do pobjede.

Najbolji je kod gostiju bio Omercan Ilyasoglu s 18 poena, dok je Andrija Jelavić dodao 15 koševa, osam skokova i dvije asistencije za nešto manje od 34 minute igre.

Tomislav Buljan s 13 poena i pet skokova te Jakov Mustapić s istim brojem koševa predvodili su Cibonu.