Split uz dobro drugo poluvrijeme upisao vrijednu pobjedu u Baru

Branimir Korać • nedjelja, 26.11.2023.

Košarkaši Splita stigli su do pobjede u devetom kolu ABA lige. Gostovali su kod Mornara gdje su bili bolji s 93:76...

U dvoboju protiv konkurenta u borbi za opstanak, Mornara iz Bara, Split je odradio vrlo dobro drugo poluvrijeme i tu je stvorio razliku koja mu je u konačnici donijela pobjedu. Splićani su slavili s 93:76 i tako stigli do druge ovosezonske pobjede u regionalnoj ligi.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno i na odmor se otišlo s plus dva za Mornar da bi u nastavku Split u potpunosti preuzeo stvari u svoje ruke te odnio pobjedu.

U trećoj dionici Splićani su poveli da posljednju otvorili tricom Sullivana za 67:57, a Kalajžić i Runjić odveli su ga četiri minute prije kraja susreta na 76:59 i tu je priči kraj.

Do kraja susreta domaćin je bezuspješno pokušavao uhvatiti priključak i Split je mirno priveo utakmicu kraju.

Split su do pobjede predvodili Sullivan s 22 poena i sedam skokova, Shorter s 21 poenom i Runjić s 20 poena i 16 skokova.

Kod Mornara Dwight Murray upisao je 21 poen uz šest asistencije, a Anthony Lewis dodao je 17 poena.