Konferencijska liga, skupina C, 5. kolo, 30.11.2023, 16:30 h, Astana Arena, Astana

Branimir Korać • četvrtak, 30.11.2023.

Gabriel Vidović i Takuro Kaneko lijepim golovima odveli su Dinamo do pobjede u Astani. Modri su slavili s 2:0 i protiv Ballkanija na Maksimiru igrat će za nokaut fazu Konferencijske lige...

Stjepan Lončar
31'
17
Abat Aimbetov
63'
10
Marin Tomasov
63'
15
Abtzal Bejsebekov
77'
27
Timur Dosmagambetov
78'
Sergej Jakirović

Iako je Dinamo daleko od izgleda ozbiljne momčadi u ovom trenutku, osjetilo se da je Astana za klasu lošija. Međutim unatoč tome imala je i ona prilike, kazneni udarac za vodstvo, ali srećom Danijel Zagorac bio je na visini zadatka.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvu situaciju koja je mogla biti opasna imao je Dinamo kada je u šestoj minuti Baturina bio u odličnoj poziciji, ali udarac nije bio niti približno tako dobar.

U desetoj minuti kazneni udarac za Astanu. Pobjegli su domaćini u polukontru, dojam je da je u tom procesu bio prekršaj nad Ristovskim, no nije dosušen, ali je zato dosuđen prekršaj Mišića nad Astanovim. Darboe je uzeo loptu, ali Zagorac sjajno brani kazneni udarac.

Dinamo je prijetio uglavnom pokušajima izvana, Baturina je probao još dva puta, ali nije to bilo dobro, imao je jedan pokušaj i Vidović, ali ravno u Čondrića.

Dojam je da je Dinamo imao previše krivih dodavanja, nije se najbolje snašao na ovom travnjaku i potrošio je praktički cijelo poluvrijeme da postane ozbiljniji, konkretniji i opasniji.

Najbolja Dinamova akcija u prvom dijelu bio je u biti solo prodor Kaneka koji je prošao kroz obranu i gađao malo pokraj gola.

Od početka drugog dijela druga priča. Odmah je zaprijetio Kaneko udarcem s 18 metara, ali obranio je Čondrić, no u 48. minuti nije bilo pomoći za domaćina.

Sučić je povukao loptu i pucao izvana, Čondrić odbija, ali do Gabriela Vidovića koji puca s desetak metara u sami kut i pogađa za 1:0.

Modri su bili sve opasniji pa je tako zaprijetio Petković nakon kornera i čudesno je obranio Čondrić, zatim je Vidović pucao preko gola i onda je stigao trenutak koji je potpuno prelomio utakmicu.

U 73. minuti Jovančić je zaradio potpuno nepotrebno drugi žuti karton i Dinamo je s igračem više krenuo prema pobjedi.

Nedugo nakon toga Petkoviće je pucao glavom malo pokraj gola nakon idealnog ubačaja Moharramija, a u 82. minuti novi pogodak za Dinamo. Nakon kornera odbijena lopta dolazi do Kaneka koji je snažno opalio iz prve u sam gornji kut za 2:0.

Do kraja susreta Moharrami je zatresao vratnicu, Astana je bila pod pritiskom, ali nije primila treći gol.

Zaslužena pobjeda Dinama koji u posljednjem kolu na Maksimiru pobjedom protiv Ballkanija prolazi dalje.