Supersport Prva NL, 17. kolo, 01.12.2023, 13:30 h, Sesvete
Suci: Martin Turčin (Tuhelj), Dominik Benković (Zaprešić), Filip Sinković (Lepajci)
2:0(2:0) Solin
Solin

Sesvećani prejaki za Solinjane, gosti ostaju na dnu ljestvice

Branimir Korać • petak, 01.12.2023.

U susretu posljednjeg ovogodišnjeg, 17. kola SuperSport Prve NL, Sesvete su ugopstile Solin i upisale su pobjedu 2:0...

Ante Matić
63'
11
Fran Čuljak
63'
13
Oliver Petrak
63'
20
Marin Brigić
85'
15
Lovro Lazar
85'
Dino Klarić
61'
6
Mateo Jurić-Petrašilo
81'

Goran Granić

Iznenađenja u Sesvetama nije bilo. Domaćin je stigao do pobjede 2:0 i ostavio je Solinjane u dosta teškoj situaciji na dnu ljestvice.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I tijekom susreta domaćin je bio opasniji, stvorio je dosta problema Solinu i mogao je i uvjerljivije slaviti.

Krenulo je odličnim prilikama na obje strane, prvo je u trećoj minuti Žiger zaustavio Brajkovića, a zatim na drugoj strani Buljan Mateja Mamića.

U 14. minuti mnogi su već vidjeli loptu u golu, nakon pogreške Dadića loptu je uzeo Topić, proigrao je Suška koji gaša prema kutu, ali dosti odbijaju ispred gol linije.

U 18. minuti Sesvete dolaze do vodstva. Ubačena je lopta s desne strane, obrana gostiju jako loše je reagirala, sam je ostao Ljubanović koji lakoćom zabija.

U 30. minuti kazneni udarac za Sesvete. Ljubanović je došao do vratara, Buljan brani, ali odbija loptu, no do Suška kojeg ruši Karabatić. Dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Topić.

U drugom dijelu domaćin je imao više prilika, ali Buljan je obranio sjajnu šansu Guji, Sušak nije bio precizan dok je na drugoj strani Brajković u solidnoj situaciji pucao pokraj gola.

Ostalo je 2:0, Sesvećani su zasluženo uzeli sva tri boda.