Supersport Prva NL, 17. kolo, 03.12.2023, 12:50 h, Rijeka, Krimeja
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Vinko Podrug (Zagreb), Patrik Krmar (Zagreb)
0:1(0:0) Zrinski
Domagoj Jelavić 71'

Zrinski slavljem na Krimeji potvrdio titulu jesenskog prvaka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.12.2023.

U susretu posljednjeg ovogodišnjeg kola u SuperSport Prvoj NL Orijent je ugostio momčad Zrinskog. Zrinski je slavio s 1:0 i pokazao zašto je vodeća momčad na ljestvici...

Dominik Simčić
58'
22
Adriano Milanović
70'
21
Filip Zrilić
84'

Ajdin Mujagić
59'
10
Patrick Pejić
59'
23
Domagoj Jelavić
69'
18
Gabriel Eskinja
86'
Igor Budiša

Zrinski je nastavio pobjednički pohod i završio je ovaj dio sezone na vodećoj poziciji. Bez dvojbe najugodnije iznenađenje sezone, momčad koja je kroz dodatne kvalifikacije preko Kustošije ušla u ovu ligu i fantastično odradila dosadašnji dio natjecanja.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na Krimeji je Zrinski slavio s 1:0 u susretu koje je odlično otvorio, ali kasnije je i domaćin prijetio, međutim Orijent nije došao do pogotka.

Zrinski je u prvim minutama susreta imao nekoliko vrlo dobrih situacija za vodstvo, ali nije ih iskoristio, Dogan i Horvat nisu uspjeli poslati loptu u mrežu.

Orijent je odlično zatvorio Dogana, prvog strijelca lige, u ovom susretu nije se puno vidio.

Domaćin je u prvom poluvremenu dva puta zaprijetio i to iz slobodnog udarca sa 17 metara preko Monjca te u 33. minuti atraktivnim škaricama Faala.

Faal je i u drugom poluvremenu imao jako dobru priliku kada je nakon ubačaja na peterac ostao sam, ali vratar Stanić odlično je obranio.

Trenutak odluke dogodio se u 71. minuti kada je Domagoj Jelavić, tek što je ušao u igru, opalio s 20 metara i pogodio za pobjedu.

Zrinski slavi jesensku titulu, a Orijent nije u ugodnoj situaciji, samo je bod iznad najugroženijih BSK-a i Solina.