Čudesni Luka Božić i Zadar odnijeli pobjedu iz Stožica!

Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2023.

Veliku pobjedu upisao je Zadar na gostovanju kod Cedevite Olimpije. Momčad Danijela Jusupa slavila rezultatom 79:73 i tako došla do petog slavlja ove sezone u regionalnoj ABA ligi...

Veliku pobjedu upisali su košarkaši Zadra koji su slavili u gostima kod Cedevite Olimpije. Hrvatski prvak slavio je sa 79:73 i tako stigao do pete pobjede sezone uz koju ima i pet poraza.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije to bila briljantna, prvenstveno šuterska, izvedba Zadrana, ali to na koncu nije ni bitno. Nakon pet uzastopnih pobjeda, među kojima su pobjede protiv Partizana i Budućnosti, Cedevita Olimpija upisala je poraz.

Unatoč lošijem vanjskom šutu, Zadar je držao egal sa slovenskom ekipom koja isto nije briljirala kroz cijelu prvu četvrtinu. Tricom Arijana Lakića u zadnjoj sekundi vodio je rezultatom 18:17.

Upravo je Lakić bio među istaknutijima u prvom poluvremenu. Finiš je pripao Zadranima koji su slobodnim bacanjima Luke Božića imali vodstvo od 36:31.

Zadrani su imali i sedam poena viška u trećoj četvrtini, da bi sedam i pol minuta prije kraja Cedevita prešla u vodstvo ubačajem Justina Cobbsa (61:59).

Pravi egal ostao je do samog kraja, iako je gostujući sastav imao gotovo stalno prednost. Nešto više od minutu prije kraja Klemen Prepelič promašio je tricu za vodstvo domaće ekipe, a na drugoj strani Marko Ramljak poentirao za 72:68.

Nakon novog promašaja domaće momčadi, Luka Božić opet je uzeo odgovornost i pogodio tricu za 75:68. Promašena slobodna bacanja produžila su dramu u Stožicama, ali nisu prekinula slavlje Zadrana.

Ponovno je briljantan bio Luka Božić sa sjajna 32 poena i sedam skokova, dok je Lovro Mazalin dodao 13 koševa, a Dario Drežnjak 12 poena i šest skokova.

Rok Radović i Justin Cobbs ubacili su po 15 koševa kod Cedevite Olimpije, Karlo Matković dodao je devet koševa, osam skokova i tri asistencije.