Split izdržao nalet Krke i došao do treće pobjede

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 01.12.2023.

Košarkaši Splita upisali su vrlo vrijednu pobjedu, svladali su na svom parketu Krku sa 78:74 i tako došli do treće ovosezonske regionalne pobjede...

Košarkaši Splita u susretu su desetog kola regionalne ABA lige kao domaćini na Gripama svladali izravnog konkurenta za ostanak Krku iz Novog Mesta sa 78:74 (29:19, 19:17, 20:23, 10:15).

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Derek Fundenburk je sa 16 koševa bio najefikasniji kod Splita, dok je Jan Špan sa 15 ubačaja predvodio Krku.

Splićani su već u prvoj četvrtini stvorili dvoznamenkastu prednost te ju držali sve do pred kraj treće četvrtine kada su s nekoliko neshvatljivih pogrešaka omogućili gostima smanjenje rezultata.

Greške domaćih nastavile su se i u posljednjoj dionici pa je Krka dvije minute prije kraja stigla na 75:73 uz napad. No, onda je i Radovanović pogriješio u koracima da bi Sullivan ubačajem za 77:73 na ulasku u posljednju minutu ipak osigurao dobitnu završnicu za Split.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer 3-7, dok je Krka na 2-8. Slabiji je samo Mornar iz Bara sa 1-8.