Vrlo uvjerljive pobjede Budućnosti, Igokee i posebno Partizana

Branimir Korać • subota, 02.12.2023.

U tri subotnja susreta desetog kola ABA lige favoriti su odnijeli pobjedu. Najuvjerljiviji bio je Partizan protiv FMP-a...

U desetom kolu ABA lige Budućnost je u gostima bila bolja od Borca te je tako nakon dva vezana poraza napokon slavila. Susret je prelomio ulazak u drugo poluvrijeme gdje je Budućnost stvorila visoku razliku nakon što je napad proradio i poslije toga Borac se više nije uspio vratiti.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U pobjedničkom sastavu JaCorey Williams ubacio je 15 poena, a 12 je dodao Vladimir Mihailović. Kod Borca 22 poena ubacio je Danilo Tasić koji je dodao i šest skokova, a Aleksa Uskoković ubacio je 15 poena.

Igokea je također bila uvjerljiva i to protiv skromnog Mornara sa 84:64. Sve je bilo riješeno već nakon prvog poluvremena gdje su domaćini stvorili visoku porednost i do kraja susreta nisu imali nikakvih problema.

Nikola Tanasković predvodio je domaćina s 19 poena i pet skokova dok su po deset poena dodali Dragan Milosavljević i Stefan Moody. Kod Mornara Marcus Weathers ubacio je 13 poena uz devet skokova, a Tavian Dunn-Martin dodao je 12 poena.

Najuvjerljiviji bio je Partizan koji je ponizio FMP i visoko ga svladao sa 105:61. Partizan je već na poluvremenu imao ogromno vodstvo 53:19, a FMP je u nastavku nastojao samo umanjiti katastrofu.

Po 16 poena kod Partizana ubacili su Tristan Vukčević (sedam skokova), Balša Koprivica (deset skokova) i Kevin Punter, a Bruno Caboclo dodao je 11 poena i deset skokova. Kod FMP-a Balša Živanović ubacio je 12 peon a, a po deset su dodali Nate Watson i Hugo Besson.