Europska liga, skupina D, 6. kolo, 05.12.2023, 20:45 h
ABC Braga 30:34 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe rutinskom pobjedom u Portugalu potvrdio prvo mjesto u skupini

Branimir Korać • utorak, 05.12.2023.

Rukometaši Nexea upisali su pobjedu u posljednjem kolu skupine D Europske lige, u gostima su svladali Bragu s 34:30 i potvrdili prvo mjesto u skupini...

Od prvog kola bili su najuvjerljiviji i najstabilniji te su se potvrdili kao najbolja momčad u skupini. Rukometaši Nexea upisali su pet pobjeda, jedini posrtaj ubilježen je u prošlom kolu kod Skjerna, a u šestom kolu slavio je u Bragi 34:30 i tako na odličan način završio s nastupom u grupi.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Našičani su imali apsolutnu kontrolu od prve do posljednje minute, Braga niti jednom tijekom 60 minuta nije uspjela doći do poravnanja, a sredinom prvog dijela gosti su se odvojili i prelomili susret.

Posljednji put Braga je uhvatila priključak kada je u 17. minuti Jose Rebelo smanjio na 10:9, no nakon toga Nexe radi seriju 5:0, pomogao je i Kuzmanović s tri obrane u tom razdoblju, te je Nexe otišao na 15:9 i tu je pobjednik postao poznat.

Bliže od minus četiri Braga do kraja susreta nije uspjela doći te je na kraju morala priznati poraz.

Kod Nexea po šest golova postigli su Manuel Štrlek i Fahrudin Melić dok su po četiri dodali Predrag Vejin i Gal Marguč.