Bournemouth osramotio Manchester United, Liverpool u sudačkoj nadoknadi do pobjede

Petar Jenjić • subota, 09.12.2023.

Odigrano je pet utakmica u Premiershipu, u sklopu 16. kola. Izdvaja se pobjeda Liverpoola na gostovanju Crystal Palacea, kao i visoku pobjedu Bournemoutha na gostovanju kod Manchester Uniteda...

Crystal Palace - Liverpool 1:2

Redsi su barem privremeno preuzeli vrh ljestvice nakon što su tijesno slavili na gostovanju kod Crystal Palacea s 2:1. Sada su na 37 bodova, jednim više od Arsenala.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je poveo u 57. minuti iz penala, a poentirao je Jean-Philippe Mateta. Palace je ostao s igračem manje u 75. nakon drugog žutog kartona Jordana Ayewa, da bi odmah nakon toga Mohamed Salah poentirao za 1:1.

Pobjedu Liverpoolu u 91. minuti donio je pogotkom Harvey Elliott.

Brighton - Burnley 1:1

Do osmog boda ove sezone stigao je Burnley koji je gostovao kod Brightona i iznenađujuće došao do remija. Završilo je 1:1.

Gostujući sastav poveo je u samoj završnici prvog poluvremena kada je poentirao Wilson Odobert na asistenciju Jaya Rodrigueza. Brighton je izjednačio u 77. minuti preko Simona Adingre.

Manchester United - Bournemouth 0:3

Prvi put u povijesti nogometaši Bournemoutha slavili su na Old Traffordu. I više nego rutinski potpuno su nadigrali Manchester United te došli do 19 bodova u sezoni.

Gosti su poveli već u petoj minuti, Lewis Cook je ubacio, a Dominic Solanke skrenuo loptu u mrežu. Rezultat se nije mijenjao sve do 68. minute kada gosti dolaze do novog pogotka.

Precizan ubačaj Marcusa Taverniera, a glavom je loptu u mrežu skrenuo Philip Billing. Samo pet minuta kasnije Bournemouth je stigao do trećeg gola, ubacio je iz kornera Tavernier, a glavom poentirao Marcos Senesi.

U sudačkoj nadoknadi gosti su stigli i do četvrtog pogotka, poentirao je Dango Ouattara, ali igrao je rukom pa je gol poništen.

Sheffield Utd. - Brentford 1:0

Sudačka nadoknada prvog poluvremena donijela je vodstvo domaćoj ekipi, a poentirao je James McAtee. Do kraja se rezultat nije mijenjao i domaćin se sada poravnao s Burnleyjem na osam bodova.

Wolverhampton - Nottingham Forest 1:1

Harry Toffolo doveo je gostujući sastav do vodstva od 1:0 u 14. minuti, no nakon nešto više od pola sata rezultat je poravnao Matheus Cunha. Do kraja se stanje na semaforu nije promijenilo. Nottinghamu je ovo prvi bod nakon pet uzastopnih poraza.