Premier liga, 16. kolo, 10.12.2023, 17:30 h
Tottenham 4:1 Newcastle
Newcastle

Tottenham na pogon fantastičnog Sona i probuđenog Richarlisona razbio Newcastle

Mario Borko • nedjelja, 10.12.2023.

Momčad Angea Postecogloua uspješno je prekinula negativan niz od pet utakmica bez pobjede i sjajnom predstavom srušila Newcastle s 4:1, do pobjede su ih predvodili kapetan Heung-Min Son i probuđeni Richarlison…

Tottenham je prekinuo crnu seriju i konačno nakon kraja listopada ubilježio prvu pobjedu u prvenstvu. Bila je to sjajna večer za navijače Spursa koji su mogli uživati u dominantnoj predstavi svoje momčadi koja je s 4:1 bila bolja od Newcastlea. 'Svrakama' je to drugi težak gostujući poraz u samo nekoliko dana, a Spursi su pobjedom možda uhvatili i posljednji vlak za put prema vrhu.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tottenham se vratio pobjedama, momčad koja je nakon uvodnih deset kola bila vodeća u ligi protiv Chelseaja u 11. kolu ostala je zbog ozljeda bez dva ključna igrača, Jamesa Maddisona i Mickyja van de Vena te je uz dva crvena kartona poražena 1:4. Ta je utakmica pokrenula niz od pet utakmica bez pobjede od čega su četiri poraza i jedan remi. U sva četiri poraza Spursi su vodili 1:0 te su svaki put poraženi preokretom, tri puta s 1:2.

Danas je napokon stigao njihov dan, Spursi su dominirali od početka i u 26. minuti utakmice stigli do vodstva, kapetan Son probio je po lijevoj strani i nisko ubacio u peterac gdje Udogie lako posprema loptu u mrežu za svoj prvi gol sezone i vodstvo svoje momčadi. Copy-paste situaciju gledali smo u 38. minuti kad je Son ponovno s lakoćom probio svoj bok, a Richarlison u sredini, nakon tri mjeseca posta, ovo nije mogao promašiti.

U nastavak Newcastle je ušao bolje, ali sve je odlučeno drugim pogotkom Brazilca, u 60. minuti dugu loptu između stopera uputio je Pedro Porro, a neodlučnost obrane i vratara iskoristio je Richarlison i zabio svoj drugi gol na utakmici. U samoj završnici Heung-Min Son sam je izborio i sigurno realizirao kazneni udarac za vodstvo od 4:0, a konačni rezultat, pogotkom za goste, postavio je Joelinton u sudačkoj nadoknadi.

Obje ekipe muku muče s ozljedama i širinom kadra pa će njihove daljnje ambicije uvelike determinirati zdravstveni karton. Tottenham je pobjedom stigao do 30 bodova i petog mjesta na ljestvici, slijedim im nekoliko, pod navodnicima, slabijih utakmica u kojima moraju pobijediti.

Newcastle ispašta zbog igranja u Ligi prvaka u kojoj u srijedu dočekuju Milan, za prolaz skupine potrebna im je pobjeda uz to da PSG ne pobjedi u Dortmundu. Tom utakmicom kreće za Svrake niz od pet utakmica u 13 dana što će biti zanimljivo pratiti.