City preokretom kod Lutona konačno do pobjede, Fulham razbio West Ham, a Everton srušio Chelsea

Mario Borko • nedjelja, 10.12.2023.

Manchester City je nakon četiri prvenstvene utakmice bez pobjede pobijedio Luton s 2:1, Fulham je u gradskom derbiju s 5:0 razbio West Ham, a Everton je nastavio sjajnu formu i pobijedio Chelsea s 2:0...

Današnje utakmice Premier lige od 15 sati ponudile su nam puno uzbuđenja. Aktualni prvaci su teže od očekivanog prekinuli negativan niz kod Luton Towna i nakon preokreta u drugom dijelu slavili s 1:2. Fulham je u ogledu dva londonska kluba protiv West Hama pitanje pobjednika riješio već u prvom dijelu i na kraju slavio s 5:0. Everton je do treće pobjede u nizu bez primljenog pogotka došao preko Chelsea, rezultatom 2:0.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Pepa Guardiole konačno se vratila pobjedama u prvenstvu. Građani su kod novopečenog prvoligaša gostovali prvi puta nakon 1998. godine i teže od očekivanog došli do nužne pobjede nakon tri remija i jednog poraza iz posljednje četiri utakmice u prvenstvu. City je na ovo gostovanje došao bez najboljeg strijelca lige Erlinga Haalanda kojem je potreban odmor, a u utakmicu su krenuli neuvjerljivo.

Luton je hrabru igru u prvom dijelu okrunio pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade, bivši engleski reprezentativac Andros Townsend ubacio je nakon akcije s desne strane, a na drugoj vratnici najviši je bio Elijah Adebayo koji glavom, iz blizine, posprema loptu u mrežu Edersona. Manchester City je u drugo poluvrijeme ušao odlučnije i u periodu od samo tri minute okrenuo rezultat u svoju korist. Rodri u 62. minuti solo akcijom ulazi u šesnaesterac gdje je zaustavljen, ali se lopta savršeno odbija na nogu Bernarda Silve koji lijepim, odmjerenim udarcem u drugi kut vraća svoju momčad u igru. U 65. minuti Amari'i Bell neoprezno je izgubio loptu na centru igrališta, Foden dodaje na desnu stranu Alvarezu koji na drugoj vratnici pronalazi samog Grealisha koji svojim, tek, drugim pogotkom u sezoni donosi važna tri boda europskim prvacima.

Joško Gvardiol igrao je do 69. minute, a Mateo Kovačić do 83. u svom prvom startu od početka studenog.

Sean Dyche nastavlja raditi fantastičan posao u Evertonu. Danas je njegova momčad bila bolja od Chelseaja s 2:0 i tako došla do treće pobjede u nizu bez primljenog pogotka. U prvom dijelu gledali smo utakmicu bez puno prilika, a u nastavku Everton u 54. minuti dolazi do pogotka,Dwight McNeil sjajno je povukao kontru i uposlio Calvert-Lewina koji izlazi jedan na jedan sa Sanchezom, ovaj brani njegov udarac, ali na odbijenoj lopti je Doucoure koji dovodi Everton u vodstvo.

Chelsea je pokušavao, ali nije uspio doći do izjednačenja, u 84. minuti ozlijedio im se vratar Sanchez pa je debi za Chelsea upisao srpski reprezentativac Đorđe Petrović koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon kornera, uspio loptu odbiti samo do Lewisa Dobbina koji postavlja konačni rezultat utakmice.

Fulham je drugu utakmicu nizu pobijedio s 5:0, a dodatan podatak koji govori kakav nogomet trenutno igra momčad Marca Silve je taj, da je na posljednje četiri utakmice postigla 16 golova. U srijedu je na Craven Cottageu 'petardom' stradao Nottingham Forest, a danas je ista sudbina zadesila gradskog rivala West Ham. Fulham je sve dvojbe oko pobjednika riješio već prvih 45 minuta. U gotovo savršenim intervalima od po deset minuta zabijali su redom Jimenez glavom u 22., Willian nogom u 31. i Adarabioyo glavom nakon kornera u 41. minuti. Harry Wilson, koji je u nedavno u Cardiffu s dva pogotka srušio Hrvatsku, ušao je u igru početkom nastavka i prvo sjajno pogodio suprotne rašlje u 60. minuti, a potom nesebično asistirao Carlosu Viniciusu u 89. minuti za konačnih 5:0.