Real Betis 1:1 Real Madrid
Real Madrid

Podjela bodova u Sevilli, remi Reala i Betisa, Modrić krenuo od prve minute

Filip Mihoković • subota, 09.12.2023.

Real Madrid nije uspio nastaviti svoj pobjednički niz u domaćem prvenstvu. U utakmici bez mnogo pravih prilika podijelili su bodove s Betisom, te će sada pozorno pratiti okršaj Barcelone i drugoplasirane Girone...

U 16. kolu La Lige sedmoplasirani Real Betis ugostio je vodeći Real Madrid. Momčad Manuela Pellegrinija pokazala se kao dostojan protivnik 'kraljevima', te su bili u mogućnosti i uzeti sva tri boda. Na kraju podjela bodova u neizvjesnom susretu.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno prilika niti s jedne strane. Madrižani su dominirali posjedom, ali nisu bili dovoljno konkretni u realizaciji uputivši samo jedan udarac u okvir gola. Betis je stvorio nekoliko prilika, ali izostao je precizan završni dodir.

Nakon odmora gledali smo napetiju utakmicu. Madrid je poveo u 53. minuti kada je Brahim Diaz sjajno pronašao Judea Bellinghama za vodstvo. Bellinghamu je to 12. pogodak u 14 utakmica u La Ligi ove sezone, te mladi Englez ne pokazuje znakove zaustavljanja sjajne forme.

Da Madrid ne bi otišao iz Seville sa sva tri boda, pobrinuo se Aitor Ruibal u 66. minuti. Španjolac je sjajnim udarcem na asistenciju Josea Williana svladao Andriyja Lunina.

Imao je Betis u samom kraju susreta priliku osvojiti sva tri boda. U 90. minuti u prilici se nakon ubačaja s krila našao Isco, no udarac glavom bivšeg igrača Madrida bio je neprecizan. Do kraja sučeve nadoknade napadale su obje ekipe, no susret je završio remijem 1:1.

Real je remijem došao do 39. boda, te su i dalje vodeći na ljestvici. Međutim, Ancelottijeva momčad ostavila je priliku Gironi da preuzme vodstvo La Lige. Girona sada zaostaje za Madrižanima samo jedan bod, a priliku će tražiti u svojem susretu 16. kola, 10. prosinca protiv Barcelone. Betis s 26 osvojenih bodova zauzima sedmo mjesto iza Real Sociedada koji ima jednako bodova, no bolju gol razliku. Luka Modrić odigrao je 70 minuta susreta.