La Liga, 16. kolo, 10.12.2023, 14:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:1 Almería
Almería

Atletico Madrid kod kuće pobijedio Almeriju, prekinuta utakmica između Granade i Athletic Bilbaa

Mario Borko • nedjelja, 10.12.2023.

Atletico Madrid se nakon prošlotjednog poraza protiv Barcelone vratio domaćom pobjedom protiv Almerije, a utakmica Granade i Bilbaa prekinuta je nakon tek dvadesetak minuta igre…

Jučerašnji kiks Real Madrida kod Real Betisa danas je iskoristio njegov gradski rival Atletico koji je bez većih problema na svom Metropolitanu pobijedio Almeriju i tako se približio Realu na pet bodova zaostatka, uz utakmicu manje. Athletic Bilbao je na gostovanju kod Granade rano poveo preko Inakija Williamsa, ali je utakmica, zbog smrti navijača na tribinama prekinuta u 20. minuti.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atletico Madrid je sjajno ušao u utakmicu, već u šestoj minuti početni pritisak urodio je plodom, ali pogodak Antoinea Griezmanna je poništen zbog zaleđa. Atletico je nastavio s pritiskom i u 17. minuti Alvaro Morata se sjajnim lažnjakom oslobađa braniča i izlazi u situaciju jedan na jedan, gdje je drugim lažnjakom prošao i vratara Maximiana i pospremio loptu u praznu mrežu.

Samo pet minuta kasnije Griezmann je oduzeo jednu loptu na 30 metara od gola, proigrao Marcosa Llorentea, on prizemno ubacuje u peterac gdje je prvi na lopti Angel Correa koji postiže gol za 2:0. Atletico je nakon toga karakteristično usporio svoju igru pa je Almeria bila ta koja je u nastavku utakmice imala više prilika.

Gosti dolaze do zasluženog smanjenja vodstva u 62. minuti kada je pucao Pozo lopta se na putu prema golu odbila od Baptistaa i promijenila smjer, Oblak je to uspio iščupati, ali Baptistao je prvi na odbijenoj lopti i zabija, za pokazalo se konačnih 2:1.

Atletico nakon ove pobjede nastavlja borbu za naslov prvaka s trećeg mjesta i ako pobjedi u zaostaloj utakmici mogao bi se približiti Realu na samo dva boda. Ipak najprije u srijedu dočekuju Lazio u borbi za prvo mjesto u skupini E, Lige prvaka.

Utakmica između pretposljednje Granade i šestoplasiranog Athletic Bilbaa, nažalost je prekinuta nakon što je, prema pisanju španjolskih medija, jedan navijač doživio srčani zastoj. Utakmica je privremeno prekinuta u 15. minuti kad je vratar gostujuće momčadi i španjolske reprezentacije Unai Simon ukazao sucu na nemili događaja na tribinama, nakon prvotnog prekida igra je nastavljena još pet minuta, ali u 20. minuti sudac je označio konačni prekid.

Doktori obje momčadi priključile su se u pomoći unesrećenom, ali nažalost nesretnom navijaču nije bilo spasa.

Inače Bilbao je poveo u šestoj minuti susreta preko Inakija Williamsa, a kada će utakmica biti nastavljena doznat ćemo naknadno.