Athletic Bilbao bolji od Atletico Madrida, Celti pobjeda u dvoboju fenjeraša

Mario Borko • subota, 16.12.2023.

U dva subotnja dvoboja 17. kola španjolske LaLige uspješniji su bili domaćini. Celta Vigo je slavila protiv Granade dok je Athletic Bilbao s 2:0 srušio, Simeoneov, Atletico Madrid...

Celta Vigo je kod kuće s 1:0 pobijedila Granadu i tako barem privremeno pobjegla iz zone ispadanja. Athletic Bilbao je u najzvučnijoj utakmici kola s 2:0 bio bolji od Atletico Madrida te mu se tom pobjedom približio na samo dva boda zaostatka na prvenstvenoj ljestvici.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Rafaela Beniteza upisala je tek drugu pobjedu u prvenstvu, a za nju joj je bio dovoljan pogodak, Norvežanina Jorgena Stranda Larsena, iz 20. minute susreta. Gosti su dominirali u posjedu, ali nisu uspjeli stvoriti izgledniju priliku za povratak u susret. Najbolji strijelac u povijesti Celte, Iago Aspas u 80. minuti dobio je izravni crveni karton, ali ni to nije pomoglo Grandi koja ovim porazom ostaje na 19. mjestu ljestvice.

Celta koja pamti i puno bolje dane, preskočila je ovom pobjedom Cadiz i tako pobjegla iz zone ispadanja te sad s utakmicom više drži 17. poziciju.

Baski su danas bili bolji od Madriđana i slavili s 2:0. Oihan Sancet propustio je svoju ekipu dovesti u vodstvo iz kaznenog udarca u 36. minuti, ali bolju igru domaćini su okrenuli u 51. minuti preko Gorka Guruzeta, koji je svojim osmim pogotkom u ligi donio prednost Bilbau. Mlađi od dvojice braće u početnom sastavu, Nico Williams, u 64. minuti zabio je za konačnih 2:0, a iako je Atletico do kraja utakmice preuzeo posjed nije uspio ozbiljnije zaprijetit vratima Unai Simona.

Atletico je sada na minus sedam od vodeće Girone i s dva poraza u posljednja tri kola uvelike je kompromitirao svoje šampionske ambicije. Bilbao je sedam utakmica u prvenstvu bez poraza i nastavlja svoj uspon prema vrhu tablice.