Sporting svladao Porto i preuzeo prvo mjesto

HINA, Petar Jenjić • utorak, 19.12.2023.

Sporting Lisabon slavio je na domaćem terenu protiv Porta s 2:0 golovima Gyokeresa i Goncalvesa. Time se vratio na vrh ljestvice portugalskog prvenstva...

U derbiju 14. kola portugalskog nogometnog prvenstva Sporting je u Lisabonu pobijedio Porto s 2:0 i tako preuzeo vrh ljestvice.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjedu Sportingu donijeli su Viktor Gyokeres golom u 11. minuti, te Pedro Goncalves koji se upisao među strijelce nakon sat vremena igre na Gyokeresovu asistenciju.

Porto je od 50. minute igrao s igračem manje nakon što je Pepe rukom po licu udario Matheusa Reisa i za "nagradu" dobio crveni karton.

Gosti su u 72. minuti na trenutak vratili nadu golom Evanilsona, no radost je kratko trajala jer je pogodak poništen zbog zaleđa. Sporting je ovom pobjedom preskočio Benficu koja je u nedjelju na gostovanju pobijedila Bragu sa 1:0.

Sporting sada vodi sa 34 boda, Benfica ima 33 boda, treći je Porto sa 31 bodom, dok Braga na četvrtom mjestu ima 29 bodova.