Šarić dvoznamenkast u pobjedi Warriorsa, vratio se Morant i pogodio za slavlje Memphisa

Branimir Korać • srijeda, 20.12.2023.

U noćašnjem programu u NBA ligi odigrana su četiri susreta. Jedini gost koji je uzeo pobjedu je Memphis koji je slavio kod Pelicansa...

Golden State Warriorsi odnijeli su pobjedu protiv Boston Celticsa u produžetku sa 132:126. Celticsi su imali utakmicu pod svojom kontrolom, ali u četvrtoj četvrtini Warriorsi su uhvatili priključak. U dodatnih pet minuta iskoristili su taj momentum i otišli do pobjede.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dario Šarić dobio je 15 minuta s klupe i iako je bio najefikasniji među onima koji su ulazili, imao je manju minutažu od njih četvorice. Upisao je 11 poena (0/2 za dva, 3/4 za tri, 2/2 slobodna) i uhvatio šest skokova, no imao je problema u obrani.

Warriorse su predvodili Stephen Curry s 33 poena i šest asistencija te Klay Thompson s 24 poena. Kod Bostona Derrick White ubacio je 30 poena, a Jaylen Brown 28.

Ja Morant zbog suspenzije je tek noćas odigrao prvu utakmicu ove sezone i odigrao je ključnu ulogu u pobjedi Memphisa kod New Orleansa. Njegova momčad slavila je sa 115:113, a upravo Morant ubacio je sa sirenom za pobjedu svoje momčadi. Pelicansi su na poluvremenu imali velikih 19 poena prednosti, ali su sve to izgubili u nastavku.

Morant je susret završio s 34 poena i osam asistencija, Jaren Jackson dodao je 24 poena i šest skokova, a Desmond Bane 21 poen. Kod poraženih Brandon Ingram završio je s 34 poena.

Iznenadili su Portland Trail Blazersi koji su slavili protiv Phoenix Sunsa sa 109:104. Blazersi su gubili 22 poena razlike, ostali rano zbog ozljede bez Shaedona Sharpea, ali su uspjeli napraviti veliki preokret i slaviti.

Anfernee Simons ubacio je 23 poena uz sedam asistencija, Jerami Grant 22 poena, a Deandre Ayton 16 poena uz 15 skokova. Kod Sunsa Kevin Durant završio je s 40 poena, a Devin Booker s 26.

Problema nije bilo za Buckse protiv Spursa, slavili su sa 132:119. Spursima nije bilo Victora Wembanyame, a Buckse su predvodili Damian Lillard s 40 poena te Giannis Antetokounmpo s 11 poena, 14 skokova i 16 asistencija. Kod Spursa Keldon Johnson upisao je 28 poena i 12 skokova.