Dinamo i Dubrava upisali uvjerljive gostujuće pobjede

Branimir Korać • srijeda, 20.12.2023.

Odigrana su prva dva susreta 14. kola Premijer lige košarkaša, a Dubrava i Dinamo bili su uspješni u gostima kod Zaboka i Bosca...

Nakon neočekivanog domaćeg poraza u prošlom kolu Dinamo je upisao pobjedu u gostima kod Bosca. Fenjeraš nije imao nikakve šanse, Dinamo je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije nekakvo iznenađenje, Dinamo je kvalitetnija momčad i očekivano je odnio pobjedu.

Kod Dinama su se istaknuli Ivan Vučić s 21 poenom, sedam asistencija i šest skokova te s po 14 poena Mislav Brzoja i Filip Kraljević. Kod Bosca Nikola Ivanković ubacio je 16 poena, a Matej Akrap dodao je 15 poena i devet skokova.

Dubrava je upisala vrijednu pobjedu u gostima kod Zaboka s 96:81. Presudio je sjajan ulazak gostiju u drugo poluvrijeme, tu su se potpuno odvojili i Zabok se nije uspio vratiti u utakmicu.

Dubravu je predvodio nezaustavljivi dvojac Kenan Karahodžić - Toni Ročak. Karahodžić je upisao 30 poena uz tricu 8/11 i sedam skokova, a Ročak je dodao 22 poena i 11 skokova.

Kod Zaboka Luka Cvitanović ubacio je 15 poena, a Antonio Črnjević dodao je 13 poena i pet skokova.