Zadar se uozbiljio u drugom poluvremenu i slomio otpor Alkara

Branimir Korać • srijeda, 20.12.2023.

Nije Danijel Jusup previše kalkulirao u Sinju je igrao sa svim raspoloživim igračima kako bi spriječio potencijalno iznenađenje. Zadar je na kraju slavio 84:70 i upisao očekivanu pobjedu...

Nije simpatizerima Zadra bilo baš najugodnije pogledati prema semaforu na poluvremenu dvoboja u Sinju. Domaći Alkar vodio je 38:35 i to na dan na koji je prije 40 godina Alkar upisao jednu od najvećih pobjeda u svojoj povijesti, u polufinalu Kupa bivše Jugoslavije slavio je upravo protiv Zadra 82:81. Kasnije je u Metkoviću poražen u finalu od Bosne, Žarko Varajić i Emir Mutapčić bili su kobni za Sinjane, ali finale je bilo nezamisliv uspjeh.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas ipak nije bilo novog čuda iako su Sinjani odigrali sjajno prvo poluvrijeme, imali i vodstvo, ali u nastavku se gosti "skockali", zaigrali bolje i na širinu i kvalitetu odnijeli pobjedu, posebnmo u posljednje četiri minute u koje je Alkar čak ušao s malom prednosti.

Završilo je 84:70, a domaćini mogu graditi optimizam na prvom poluvremenu i tu igru prebaciti u susrete protiv kvalitetom sličnijih protivnika.

Kod Zadra u ovom susretu istaknuli su se Dario Drežnjak s 21 poenom, Luka Božić s 14 poena, sedam skokova i šest asistencija te Karlo Žganec s 11 poena i osam skokova.

Kod Alkara Andrija Blatančić upisao je 26 poena, Mirko Jukić 16, a Trevante Anderson 15 poena uz 12 asistencija i šest skokova.