Cibona ostala jako blizu, Cedevita Olimpija izvukla pobjedu

Petar Jenjić • petak, 22.12.2023.

Na korak do pobjede na gostovanju kod Cedevite Olimpije bila je Cibona. Slovenska momčad izvukla je bodove u završnici susreta te tako došla do desete pobjede sezone...

Krenulo je posljednje kolo prve faze ABA lige, a na gostovanju kod Cedevite Olimpije veliki otpor pružila je Cibona. Vukovi su bili i blizu pobjede, ali na koncu su poraženi s 93:91.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cibona je startala s 4:0 i 6:4, nakon čega je privremeno primat preuzela domaća momčad koja je od 10:10 povela sa 16:10. Tricom Ivana Perasovića Cibona je ponovno povela s 20:19 početkom druge četvrtine.

Kratko se domaćin uspio odvojiti na šest poena prednosti, ali to nije bilo dugačkog vijeka. Nisu Cibosi mogli zaustaviti odličnog Jaku Blažiča koji je trpao izvana, a na poluvremenu, ubačajem Karla Matkovića, Cedevita je vodila s 42:36.

Tricom Justina Cobbsa domaćin je poveo s deset razlike osam minuta prije kraja treće četvrtine (48:38). U samo dvije minute Cibona se s tri vezane trice vratila u egal, ali uslijedila je nova serija Cedevite od 12:0 i 13 koševa viška (62:49).

Još jednom tricom Blažiča, Cedevita je nešto manje od osam minuta prije kraja vodila sa 77:63, ali uslijedila je velika serija Cibone od 16:3 kojom je stigla na samo koš minusa (80:79), a minutu i pol prije kraja izjednačila je na 82:82.

Povezala je slovenska ekipa pet poena zaredom, a Cibona smanjila tricom 32 sekunde prije kraja (87:85). Nakon ubačaja Matkovića za 89:85 Aleksandar Aranitović zabio je tricu od table za novi minus jedan (89:88).

Cobbs je zabio slobodna bacanja na drugoj strani za tri razlike, nakon čega je, do tada nepogrešivog Aranitovića, blokirao Dewayne Stewart. Jaka Blažič zabio je slobodna bacanja, a konačan rezultat sa zvukom sirene postavio Jakov Mustapić.

Blažič je s 25 poena, pet skokova i sedam asistencija predvodio domaću ekipu. Karlo Matković zabio je 12 koševa te dodao devet skokova i pet blokada.

Cibonu su s po 19 poena predvodili Domagoj Vuković i Aleksandar Aranitović.