Odlična partija Planinića u važnoj pobjedi Krke

Petar Jenjić • nedjelja, 24.12.2023.

U susretu 13. kola regionalne ABA lige, Krka je na domaćem parketu slavila protiv Borca iz Čačka. Jako dobru utakmicu odigrao je i Darko Planinić...

Do jako važne pobjede u borbi za ostanak stigla je slovenska Krka koja je na domaćem terenu slavila protiv Borca iz Čačka. To joj je treća pobjeda ove sezone, a gostima sedmi poraz.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borac je poveo s 8:6 nakon dvije minute igre, nakon čega je uslijedila serija domaćina od 10:0. Prvu dionicu slovenska momčad zaključila je vodstvom od tri razlike, bilo je 23:20.

Nakon 12 minuta igre Borac se opet vratio u vodstvo tricom Tylana Birtsa (28:25), ali gosti nijednom nisu imali više od ta tri koša viška. Krka je poluvrijeme, nakon ubačaja Isaiaha Cousinsa, zaključila sa šest koševa viška (50:44).

Krka je u trećoj četvrtini, u dva navrata, imala po devet koševa viška, a dionicu je zaključila s četiri poena prednosti (69:65). Sedam minuta prije kraja Borac je okrenuo zaostatak i poveo sa 73:71, ali nakon toga u gotovo šest minuta nije ubacio nijedan poen. Domaćin je to iskoristio za dolazak do pobjede.

Domaće je do pobjede predvodio Jan Špan s 23 poena. Darko Planinić dodao je 15 koševa uz stopostotan učinak (5/5 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova za nešto manje od 21 minute u igri.

Ronaldo Segu s 18 poena i pet asistencija.