Zubac odličan u pobjedi Clippersa, Grizzliesi slavili nakon produžetka

Petar Jenjić • srijeda, 27.12.2023.

Noćas je odigrano još sedam utakmica na NBA parketima. Izdvajamo slavlje Los Angeles Clippersa kod kuće protiv Charlotta Hornetsa i novu odličnu izvedbu Ivice Zupca...

Nakon dva uzastopna poraza, Los Angeles Clippersi vratili su se pobjedama, a noćas su slavili na domaćem parketu protiv Charlotte Hornetsa sa 113:104. Gostima je to bio osmi uzastopni poraz.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaću ekipu do pobjede je predvodio James Harden s 29 poena, šest skokova i osam asistencija. Ivica Zubac odigrao je izvrsno, a za 31 minutu u igri dodao je 18 koševa (7/11 za dva, slobodna bacanja 4/8), 14 skokova i četiri asistencije.

Chicago Bullsi stigli su do svoje četvrte pobjede u zadnjih pet utakmica, a noćas su na domaćem parketu bili bolji od Atlanta Hawksa rezultatom 118:113.

DeMar DeRozan ubacio je 25 poena, a slijedio ga je Andre Drummond s 24 koša i čak 25 skokova. Još od Bena Wallacea 2006. godine jedan igrač Bullsa nije uhvatio toliko skokova.

Atlantu je predvodio Bogdan Bogdanović s 22 poena.

Tyrese Halliburton predvodio je Indiana Pacerse s 33 poena, šest skokova i deset asistencija u pobjedi na gostovanju kod Houston Rocketsa. Završilo je 123:117 čime je njegova ekipa upisala tek drugu pobjedu u zadnjih osam utakmica.

Najbolji je u redovima Houstona bio Alperen Sengun s 30 poena, 16 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

Dramatično je bilo u dvoboju Memphisu gdje su Grizzliesi nakon produžetka svladali New Orleans Pelicanse sa 116:115. Jaren Jackson Jr. je u zadnjoj sekundi, kod zaostatka 103:102, pogodio jedno, a promašio drugo slobodno bacanje, ali je u dodatnih pet minuta ubacio neke važne poene.

Ja Morant ponovno je bio najbolji kod Grizzliesa s 31 poenom i sedam asistencija, dok je Pelicanse predvodio Brandon Ingram s 24 koša, šest skokova, sedam asistencija i četiri blokade.

Vodeći na Zapadu, Minnesota Timberwolvesi, palu su na gostovanju kod Oklahoma City Thundera sa 129:106. Domaćoj ekipi, koja je odigrala odlično drugo poluvrijeme, ovo je bila četvrta pobjeda u zadnjih pet utakmica.

Do slavlja je predvodio Shai Gilgeous-Alexander s 34 koša, šest skokova i devet asistencija. Najbolji je kod Wolvesa bio Anthony Edwards s 25 koševa, sedam skokova i šest asistencija.