Coppa Italia, osmina finala, 03.01.2024, 18:00 h
Atalanta 3:1 Sassuolo
Sassuolo

Pašalić asistirao u prolasku Atalante u četvrtfinale Kupa

Petar Jenjić • srijeda, 03.01.2024.

U susretu osmine finala talijanskog Kupa, nogometaši Atalante stigli su do pobjede. Pred svojim navijačima slavili su protiv Sassuola s 3:1, a jako dobro odigrao je i Mario Pašalić...

Prva od dvije današnje utakmice osmine finala talijanskog Kupa odigrana je u Bergamu gdje je do rutinske pobjede stigla Atalanta koja je bila bolja od Sassuola rezultatom 3:0.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon nekoliko pokušaja s obje strane, domaća ekipa stigla je do vodstva u 24. minuti. Mario Pašalić glavom je spustio loptu za Charlesa De Ketelaerea koji se snašao u kaznenom prostoru, izborio za malo mjesta i poentirao za 1:0.

Domaćin je podebljao vodstvo u 63. minuti susreta. Pašalić je lijepo proigrao Alekseja Mirančuka, on je ostavio loptu za De Ketelaerea koji postiže svoj drugi pogodak na susretu. Mirančuk je osam minuta kasnije lijepo poentirao za 3:0 čime je potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Odmah nakon trećeg pogotka Pašalić je napustio igru domaće ekipe. Hrvatski nogometaš odigrao je jako dobar susret, a uz asistenciju je uputio i nekoliko udaraca. Kod gostiju nije igrao Martin Erlić.

Sassuolo je u samoj završnici smanjio zaostatak, a zabio je Daniel Boloca.