U utakmici na velik broj poena, Zadar slavio kod Cedevite Junior

Petar Jenjić • srijeda, 03.01.2024.

Košarkaši Zadra su u svojoj 15. utakmici u domaćem prvenstvu stigli do 14. pobjede. Na gostovanju kod Cedevite Junior slavili su sa 101:97...

Do nove pobjede u domaćem prvenstvu stigao je Zadar koji je danas odigrao nešto raniji susret 19. kola. Na gostovanju kod Cedevite Junior slavio je rezultatom 101:97. Nije mu bilo lako, domaćin je ostao u egalu cijeli susret, ali ipak je izgubio.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zadar je krenuo vodstvom 5:0, a zatim i 10:3, nakon čega domaćin radi seriju od 10:0 za preuzimanje prednosti. Egal je ostao do kraja prve dionice koju su gosti dobili s poenom razlike (25:24).

Čak osam trica iz 18 pokušaja ubacila je Cedevita u prvom poluvremenu. Na početku druge dionice vodila je 31:26, a sedam poena Zadrana u nizu vratilo ih je u vodstvo. Ipak, prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika, s okruglih 50:50.

Nijedna se ekipa nije uspjela odvojiti, a dvije minute prije kraja bilo je 91:91. Nakon toga Zadar je povezao četiri poena, a novopridošli Austin Luke tricom smanjio zaostatak zagrebačke ekipe. Isti igrač propustio je nakon toga zabiti i za vodstvo, dok je Zadar uspješno sačuvao prednost do kraja.

Goste je do slavlja predvodio Luka Božić s 34 poena, deset skokova i sedam asistencija, a Karlo Žganec dodao je 18 koševa, 12 skokova i sedam asistencija.

Najbolji je kod Cedevite Junior bio Kevaughn Allen s 23 poena i pet asistencija, dok je Jan Kosi dodao 14 koševa.