Luka Modrić asistirao za pobjedu Real Madrida!

Petar Jenjić • srijeda, 03.01.2024.

Odigrane su još dvije utakmice 19. kola španjolske Primere. Luka Modrić asistirao je za pobjednički gol Real Madrida protiv Mallorce, dok je Celta Vigo slavila protiv Real Betisa zahvaljujući pogotku u sudačkoj nadoknadi drugog dijela...

Real Madrid - Mallorca 1:0

Veliki otpor pružila je Mallorca u gostima kod Real Madrida, ali domaćin je ipak slavio s 1:0. Tako je barem privremeno samostalno izbio na vrh ljestvice ispred Girone koja tek treba odigrati svoju utakmicu u ovom kolu.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena nije bilo pogodaka, ali ne možemo reći da je nedostajalo uzbuđenja, kako na jednoj, tako i na drugoj strani terena. Izdvaja se 20. minuta i šansa Viniciusa Juniora koji je proigravanje Luke Modrića poslao malo kraj stative, ali i pokušaj Judea Bellinghama kojem je isto prethodilo proigravanje hrvatskog nogometaša.

Imali su i gosti svoje prilike. Izdvaja se 43. minuta i šansa Antonija Sancheza koji je pucao s peterca, ali je pogodio okvir gola. U sudačkoj nadoknadi iz blizine je probao i Cyle Larin, no otišlo je malo kraj stative.

Novi okvir gola gosti su pogodili u 54. minuti kada je sjajno opalio izvana Samu Costa. Najbolja šansa za Real stigla je u 69. minuti. Udarac Rodryga iskosa sjajno je obranio vratar Mallorce, a na odbijancu s četiri metra bio je Brahim Diaz koji je gađao glavom, ali pogodio je stativu.

Mallorca je poklenula u 78. minuti, Modrić je ubacio iz kornera, a loptu je glavom u mrežu skrenuo Antonio Rudiger. To mu je bio prvi prvenstveni pogodak ove sezone.

Modrić je igrao do 85. minute, a do kraja se rezultat nije promijenio.

Celta Vigo - Real Betis 2:1

Preokret je napravila Celta Vigo koja je kod kuće slavila protiv Real Betisa. Time je došla do 19 osvojenih bodova i izašla iz zone ispadanja.

Gosti su poveli nakon šest minuta igre kada je Isco upisao asistenciju, a poentirao Aitor Ruibal. To mu je bio treći pogodak ove sezone. Domaćin je poravnao već deset minuta kasnije kada je zabio Iago Aspas.

Celti je u 84. minuti poništen pogodak Jorgena Stranda Larsena zbog nedozvoljene pozicije, a deset minuta kasnije ipak je došla do preokreta. Duboko u sudačkoj nadoknadi poentirao je Williot Swedberg.